reklama

Filip Blažek: Sexuální obtěžování neschvaluji, kauzy z Ameriky jsou ale nafouklé

reklama

Patří mezi nejcharismatičtější herce, bez problémů zvládně role milovníka i drsňáka. Filip Blažek se objeví i v novém filmu Věčně tvá nevěrná, který má premiéru už 22. února.

Hrál jste velmi přesvědčivě roli exekutora Klády, setkal jste se někdy s institucí exekuce i v osobním životě vašem nebo vašeho okolí?
Zaplať pán bůh nikdy.

Exekutor Kláda vystupuje i jako svůdník, trochu nám jeho situace a vystupování evokuje otázku k   nyní velmi diskutovanému tématu me Too. Máte názor na tuto kampaň a domníváte se, že má dosah i do naší republiky? Nebo to vnímáte  jen jako mediální záležitost?
Nevím, zda to má dosah do naší republiky – nějaké záležitosti jsem lehce vnímnul ze světa ale již dříve jsem si televizi, noviny atd. – kvůli našim politikům, kvůli naší zemi a tomu, co se v ní děje a vlastně i ve světě – zakázal – takže to nemohu posoudit. Jen mi to přijde úchylné, že věci které byly vždycky přirozené, zábavné, spontánní a milé pro obě strany, jsou dnes tam kde jsou. A říkejme tomu třeba sexuální obtěžování :- )))

Jak to myslíte?
Chlapi se vždycky dvořili ženám a ony to koketně přijímaly. Jen to občas lehce poupravila doba (samozřejmě tím nemyslím – násilí a věci na hraně zákona). Ale není se možná čemu divit – svět mi přijde celkově zženštilý. Chlapi nejsou chlapama, ženský ženskejma, nikdo nebojuje v ničem férově atd. A ve všem, i ve vztazích, se většina lidí snaží jen profitovat. Možná kdybychom se všichni vrátili zpátky k přirozeným základům a uvědomili si i jiné hodnoty, nejen materiální, ubrali na emancipaci, tak bysme nemuseli řešit ani Mee Too.

Zajímavá myšlenka…
To je výlev, co? (smích)…Neeéé, vážně jen pokus o zamyšlení. Hlavně, aby se toto moje zamyšlení dobře interpretovalo, protože sexuální obtěžování neschvaluji. A všechny senzace a kauzy, které z Ameriky přijdou, jsou přehnané a nafouklé .

Pojďme zpět k filmu. Jaká byla atmosféra na natáčení a jaká byla spolupráce s hereckými kolegy Lenkou Vlasákovou a Sašou Rašilovem?
Úžasná! Jsou to profíci a skvělí herci. Celkově byla super atmosféra, skvělý štáb, režisér atd. Užil jsem si to.

Foto: Věčně tvá nevěrná

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama