reklama

Martin Harich vydal své album Mapy na vinylu

reklama

Martin Harich vydal své čtvrté album Mapy v retro vinylové edici. V úterý ho zároveň pokřtil v pražském paláci knih Luxor. Kmotrem desky se stal herec a vedoucí souboru muzikálu a operety plzeňského Divadla Josefa Kajetána Tyla Lumír Olšovský. Právě pod jeho režií účinkuje aktuálně Martin v muzikálu „Chyť mě, jestli na to máš“. Křest proběhl za účasti přátel, medií a kolegů z hudební branže. Událost doplnila výstava olejomaleb k albu od britské malířky žijící v Bratislavě Abbie Puskailer.

Album Mapy vyšlo na konci loňského roku a od té doby sklízí pozitivní ohlasy fanoušků i hudebních odborníků. V těchto dnech si Martin splnil svůj sen a doplnil jeho CD podobu o vinylovou desku. Svoje album charakterizuje slovy: „Album jsem nahrával „kade-tade“ po světě a nese v sobě energii a atmosféru daných míst. Miluju staré formáty a ten rituál, kdy si založím do gramofonu vinyl a jehla se zařízne do jeho drážek. Dnešní den je pro mě velký svátek,“ říká Martin Harich.

Potěšilo mě, když mě Martin oslovil jako budoucího kmotra vinylu. V posledních měsících jsme spolu strávili v plzeňském divadle hodně času a měl jsem možnost poznat jeho perfekcionismus, který se samozřejmě promítá i do jeho hudby. Skladby z Alba Mapy mám moc rád, a tak jsem s radostí nabídku přijal,“ komentuje Lumír Olšovský.

V duchu cestování, při němž Martin nabírá energii na další práci, se nesl i křest vinylu, který byl netradičně pokřtěn pískem z konce světa – ze španělské Finisterry. Písek si Martin nabral na pobřeží na konci své téměř sedmisetkilometrové pouti do Santiaga de Compostela, kterou absolvoval před třemi lety.

Lumír Olšovský se zhostil role kmotra velmi poctivě. Kromě přání od plzeňského muzikálového souboru vyzval v rámci křtu Martina k tomu, aby přítomným v češtině zahráli společně úryvek ze hry, ve kterém se nastávající tchán mladého podvodníka Franka Abagnale jr. snaží zjistit, kdo Frank ve skutečnosti je. Improvizaci zakončil Lumír v kontextu křtu: „Já vím, kdo jste. Jste vynikající zpěvák, skvělý skladatel i textař, báječný herec, super parťák a výbornej kámoš“.

V prostorách kavárny Luxor proběhla také vernisáž sedmi olejomaleb Abbie Puskailer a byla tak symbolicky zahájena jejich cesta po českých městech v rámci Martinova koncertního turné k albu Mapy v ČR, které chystá na duben. Koncertní verzi alba uslyší fanoušci česko-slovenské hudby v Praze, Brně, Ostravě a Plzni.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama