reklama

Filmová výstava Císařův pekař – Pekařův císař v Klášterech Český Krumlov prodloužena až do konce března!

reklama

Dvoudílná historická komedie o císaři Rudolfovi II., pekaři Matějovi a legendárním Golemovi Císařův pekař a Pekařův císařs Janem Werichem v hlavní dvojroli od svého vzniku v roce 1951 baví generace diváků. Přijďte zavzpomínat na slavný film do areálu Klášterů Český Krumlov! Pozoruhodná výstava Císařův pekař – Pekařův císař byla pro velký zájem prodloužena až do 31. března.

Základem expozice, připravené ve spolupráci s Barrandov Studio a.s., je sbírka dochovaných kostýmů a originální exponáty z filmu. Návštěvníci mohou vstoupit do sklepení, kde byl vězněn Matěj, v komnatě hraběnky Strádové vyzkoušet filmový kostým, nahlédnout pod pokličku dobové hostiny na císařském dvoře, obdivovat uměleckou sbírku Rudolfa II. a hádat, který z obrazů Mony Lisy je ten pravý, kráčet v ničivých šlépějích Golema a ověřit si své znalosti kultovního filmu v soutěžním kvízu. Součástí výstavy Císařův pekař – Pekařův císař jsou ukázky barrandovské tvorby z posledních pěti let.

Ten umí to, a ten zas tohle. A všichni dohromady udělají moc… Zpestřete si výlet do Českého Krumlova návštěvou výstavy Císařův pekař – Pekařův císař a dalších expozic, programů či řemeslných dílen v unikátním českokrumlovském trojklášteří. Filmovou výstavu by v dubnu měla vystřídat přehlídka tvorby Emmy Srncové.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama