reklama

Finalistky České Miss se učí základům přežití, zacházet s mačetou či rozdělávat oheň

reklama

Finalistky České Miss 2017 jsou již na dalším soustředění, které se tentokrát odehrává v přírodě. Pod vedením odborníků se učí základům přežití a po noci v luxusu vyrazily dívky do přírody. Nový koncept soutěže Česká Miss je postaven edukativně a stejně tak je zaměřený i kurz přežití. Dívky se učí orientovat v terénu, rozdělávat oheň nebo práci s mačetou.

První den je přijela podpořit i Česká Miss Earth 2016 Kristýna Kubíčková, která měla možnost si s finalistkami práci s mačetou či rozdělávání ohně vyzkoušet. „Jednotlivá stanoviště holek jsem si procházela a měla jsem možnost poznat holky i to, jak pracují v týmu či jakou mají povahu. Být na výslunní nebo zúčastnit se světové soutěže krásy není jen pozlátko, ale je to vlastně i takový boj o přežití, je to náročné. Zkušenosti, které holky nabývají, se jim v životě určitě budou hodit. Zapojení se do kurzu přežití letošních finalistek ve mně vyvolalo mnoho vzpomínek na dětství a dětské tábory. Rozdělání ohně tak pro mě nebylo nic obtížného ani nového, stejně jako sekání dřeva a další práce v přírodě,“ uvádí Kristýna Kubíčková.

Finalistky jsou statečné a odvážné. Vzhledem k ochlazení a sněhové pokrývce jsme na poslední chvíli program kurzu po dohodě s odborníky ze společnosti Outdoor Survival hodně upravili, aby dívky neonemocněly a nic se jim nestalo. Mnoho z nich nebylo nikdy na žádném táboře, a tak je pro ně spousta věcí nových, ale klademe důraz na životně důležité věci a například první pomoc se jim může hodit jak v domácnosti, tak při autonehodě,“ objasňuje Eva Čerešňáková.

První den mají finalistky za sebou orientaci v terénu, práci s buzolou a mapami, dále se učily rozdělávat oheň za pomoci křesadla, stavět si přístřešek nebo opatřit si nějakou potravu. Večer se vrátily zpět na základnu do Villy Memories, kde měly na noc střechu nad hlavou i teplo, aby se jim při nečekaných teplotách kolem nuly a sněžení venku nic nestalo. Luxusu a wellness hotelu si budou užívat po návratu z kurzu, prozatím trvali instruktoři na dodržení táborového režimu.

 Amar Ibrahim, instruktor společnosti Outdoor Survival, je běžně k lidem přihlášeným do kurzu nekompromisní, ale po dohodě s vedením České Miss a vzhledem k počasí se přistoupilo na několik ústupků. Ke kurzu pro finalistky České Miss uvádí: „Z našeho hlediska to vnímám tak, že úspěšné modelky často cestují a poznatky, jak se chovat v rizikových situacích, je hodně naučí. Nouzové přistání letadla v nepříznivých podmínkách či autonehoda může potkat kohokoliv z nás a je užitečné vědět, jak v těchto nelehkých situacích reagovat. Navíc si slečny mohou na kurzu uvědomit, co jsou ty nejdůležitější věci v životě – zdraví, potrava a voda. Věříme, že si připravený program užijí a budou na něj rády vzpomínat.“

 Nový koncept České Miss 2017 je postaven na postupném vyřazování dívek a dívky stále bojují o postup do finálové desítky. „Hledáme krásnou tvář, ale hledáme i osobnost, která na sobě chce pracovat a bude připravena reprezentovat Českou republiku, naši společnost i sama sebe. A to nejen na světových soutěžích, ale i v rámci charitativních projektů, které připravujeme. I když na kurz přijela Kristýna Hlaváčková, tak kvůli nasazeným antibiotikům nebyla schopná se programu soustředění aktivně zúčastnit a vzhledem k jasně stanoveným pravidlům, která platí pro všechny finalistky stejně bez výjimky, jsme ji museli ze soutěže vyřadit. V soutěži tak aktuálně pokračuje třináct dívek a ještě průběžně musejí tři dívky soutěž opustit,“ uzavírá Martin Ditmar.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama