reklama

Jablonecký ŠENÝR navrhl korunku pro Dívku roku 2017. Slunce na ní splývá s vodou

reklama

Paprsky. Takový název nese zdobná korunka pro vítězku osmadvacátého ročníku celostátní soutěže krásy Dívka roku, určené pro slečny od třinácti do patnácti let. Zrodila se v dílně české rodinné firmy ŠENÝR Bijoux z Jablonce nad Nisou.

„Jak korunku nejlépe popsat? Sluneční paprsky září z nebe a poté splynou s vodní hladinou,“ naznačila Olga Kopalová­ Rynešová, majitelka firmy ŠENÝR Bijoux. Korunka, která váží 300 g a tvoří ji české broušené křišťály, evokuje něžnou představu životadárných slunečních paprsků a průzračné vody. „Slečny, které se klání Dívka roku zúčastní, září mládím, krásou a inteligencí. To přesně koresponduje s korunkou. Sluneční paprsky, jež jsou nositeli krásy a čistoty, se snoubí s inteligencí, ladností a citlivostí vody. A tak by to mělo být i s vítězkou soutěže,“ doplnila Kopalová Rynešová.

Dvacet devět špiček v nepravidelném designu pak znázorňuje rozmanitost a krásu paprsků. Korunka má stříbrnou povrchovou úpravu a několik dní se postupně rodila pod rukama vzorkařky Martiny Zajíčkové. „Jako vždy je korunka zakončena exkluzivním patentem naší firmy – a sice zámečkem pro úpravu velikosti obvodu korunky, aby skvěle seděla,“ upřesnila majitelka firmy ŠENÝR Bijoux.

Komerční hodnota korunky není přesně vyčíslena, ale vzhledem k preciznosti zpracování a originalitě návrhu může činit až sto tisíc korun.

Letošní ročník klání Dívka roku se uskuteční 14. května v pražském Divadle Komedie. Ponese se v duchu tématu Pravěk. ,,Cílem soutěže je zapojit dívky do programu pomoci druhým a zároveň podpořit vybranými financemi smysluplnou formou rodiny s vážně nemocnými dětmi. V roce 2012 jsme si vybrali Nadační fond Krtek, který pomáhá onkologickým dětským pacientům,“ uvedla produkční soutěže Kristýna Sklenářová. Patronkou soutěže je Gabriela Lašková (Kratochvílová), moderátorka večerních zpráv TV Prima, která soutěží před lety také prošla.

Rodinná firma ŠENÝR, jež patří mezi nejlepší výrobce bižuterie v Čechách, má tradici šperkařství již od roku 1900. Největší úspěchy slaví na světových veletrzích v Evropě i Asii. Korunkami od ŠENÝRU se pyšní vítězky České Miss z let 2011 až 2015 – právě partnerstvím s Českou Miss ŠENÝR získal popularitu nejen v tuzemsku, ale i na světových soutěžích krásy. Od roku 2010 mají putovní korunku od ŠENÝRU například královny krásy Miss Reunion. Klenoty od ŠENÝRU zdobí i význačné osobnosti kulturního a politického života v různých částech planety, stejně tak jako všechny ženy, které touží originálně doplnit svou krásu ručně vytvořenými šperky jedinečných designů.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama