reklama

Formule 2 pokračuje v Barceloně: Charouz Racing System touží po stupních vítězů

reklama

Přinejmenším zopakovat umístění na pódiu a navázat tak na skvělé třetí místo Antonia Fuoca z druhého dílu FIA Formula 2 v Baku. S takovým cílem odlétá Charouz Racing System, historicky první česká stáj v tomto seriálu, do španělské Barcelony na třetí závodní víkend sezóny.

Z letošní sezóny Formule 2 jsou sice odjeté teprve dva závodní víkendy, Charouz Racing System už se přesto dostal mezi nejlepší. Pilot akademie Ferrari Antonio Fuoco zařídil pro tým v Ázerbajdžánu parádní výsledek. A to mohl mluvit o smůle. Závod, ze kterého bral třetí místo, totiž mohl klidně vyhrát. Minulost už však nechme minulostí.

Už v pátek se totiž jede v Barceloně kvalifikace, jezdce pak čekají ostré starty v sobotu 12. května a v neděli 13. května. „Do Evropy jsme se už všichni těšili, protože zde tratě známe a nemáme to daleko od domova,“ usmíval se majitel stáje Antonín Charouz, který se do Katalánska osobně chystá, aby své borce podpořil. Chybět ta samozřejmě nebude ani šéf týmu Bob Vavřík, který správně připomněl, že tým má k dispozici cenné údaje za posledních dvacet let. „I když jsme tam přímo formuli 2 netestovali, známe data z jiných šampionátů. O trati tak víme opravdu hodně,“ pochvaloval si.

Ve stejném duchu hovoří i Antonio Fuoco. Poukazuje zároveň na to, že se trať možná může malinko lišit od předchozích let, protože na okruhu byl položen nový asfalt. „Vše zjistíme během tréninků. V roce 2016 jsem tam závodil s GP3 a měl jsem z tratě dobrý pocit,“ zavzpomínal Ital. Jeho švýcarský parťák z týmu Louis Delétraz už by se rád konečně prosadil na bodované příčky. „V Bahrajnu i Baku mají pěkné okruhy. Ale Evropa, to je pro nás něco úplně jiného. Vracíme se domů a já týmu moc věřím. Chceme udělat dobrý výsledek, víme, že na to máme.“ Závody můžete sledovat v přímých přenosech. Sobotní závod od 16.30 živě na stanici Sport 1, nedělní sprint pak opět živě od 11.30 na stanici Sport 2.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama