FOTOGRAFIE z vernisáže výstavy fotografií (Ne)objevené tváře památek

Autor: dne 7 listopadu 2018

Minulý týden byla zahájena výstava fotografií Markety Novak, které pochází z jejího autorského projektu (Ne)objevené tváře památek, realizovaného ve spolupráci s Národním památkovým ústavem. Dorazili i někteří ambasadoři fotografií, mezi jinými například herečka Klára Issová, sourozenci Ponerovi, režisérka Eva Toulová nebo příznivci projektu jako režisér Filip Renč.

Unikátní projekt vznikl na podporu 11 méně známých českých a moravských památek, během vernisáže proběhla i aukce fotografií, jejíž výtěžek půjde na pomoc potřebným objektům. Veřejnost může výstavu v Lapidáriu v Rámové ulici navštívit až do 14. listopadu, je přístupná denně kromě neděle a pondělí od 11 do 18hod, poté budou velkoformátové fotografie k vidění během nové sezóny na zámcích a hradě, kde byly pořízeny.

Osobnosti z různých oborů, které na fotografiích představují krásy naší země, autorka vybrala pro jejich charakter a postoje k životu.  „Hlavní myšlenkou bylo jednak upozornit na méně známá místa, ale také podpořit sebevědomí našeho národa. Věřím tomu, že díky neobyčejným stavbám i lidem skutečně máme být na co hrdí,“ dodává Marketa Novak. Lucie Vondráčková se fotila na Nových Hradech, Lenny na zámku Nebílovy, Klára Issová na zámku Dačice, manželé Koukalovi pózovali na zámku Libochovice, sourozenci Ponerovi zamířili do Rájce nad Svitavou.

Do nádherných šatů návrhářky Sandry Mark se oblékla také Hanka Vagnerová, kterou okouzlil zámek Vimperk, zpěvačku Markétu Procházkovou focení přivedlo na zámek Velké Březno, Raduň se stala cílem bio kuchařky Hanky Zemanové a zámek Uherčice navštívila hudebnice a violoncellistka Terezie Kovalová. „Měla jsem samozřejmě radost, že si mohu na focení obléknout krásné princeznovské šaty a splnit si tak sen každé dívky. A navíc jsem měla možnost pomoci památkám a stát se součástí prospěšného projektu,“ říká o spolupráci herečka Hanka Vagnerová, tvář zámku Vimperk.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit Přihlášení

Napište odpověď