Nominace v soutěžích Best of Realty a Realitní projekt roku z dílny All Inclusive Development

Autor: dne 8 listopadu 2018

Do významných developersko-realitních soutěží Best of Realty 2018 – Nejlepší z realit, a Realitní projekt roku 2018 byly letos nominovány hned čtyřikrát projekty developerské společnosti All Inclusive Development. 

Soutěž Best of Realty se za dvacet let své existence stala významným referenčním faktorem v hodnocení kvality současné architektury a jejích trendů. Rozhodujícími kritérii soutěže je kromě urbanistického a architektonického konceptu projektu také kvalita realizace a lokalita. Dalším důležitým měřítkem je úspěšnost stavby na trhu nemovitostí. O tom, komu ocenění připadne, rozhoduje porota, složená ze zástupců Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, Obce architektů, agentur pro výzkum trhu, developerů, realitních makléřů a uživatelů nemovitostí. Ocenění přitom získávají pouze výstavby, které přinášejí výraznou přidanou hodnotu. Developerská společnost All Inclusive Development letos v této soutěži získala pro svůj Bytový dům Barvy nominaci v klíčové kategorii Rezidenční projekty, ve které se každoročně bojuje nejurputněji a v největší konkurenci.

Best of Realty: Bytový dům Barvy, Brno – Lesná

Dům, inspirovaný brněnským funkcionalismem, patří k nejzajímavějším projektům prémiového bydlení v Brně a odpovídá nejnáročnějším architektonickým trendům. Jeho vizí byl dům s puristickou vizáží a nadstandardním zařízením. Výsledkem je moderní třípodlažní stavba, v níž se snoubí minimalismus a barevná střídmost s důrazem na komfort, funkčnost a nízkou energetickou náročnost. Dům je navržen jako pasivní (energetická třída A) a je vybaven nejmodernějšími technologiemi a designovými trendy. Podrobně o projektu: http://www.projektroku.cz/detail?488-bytovy-dum-barvy

Další tři nominace pro Jihomoravský kraj získala All Inclusive Develoment v soutěži Realitní projekt roku 2018, která se letos koná už poosmé. Soutěž je přehlídkou nejoblíbenějších českých developerských projektů v jednotlivých regionech České republiky a jejím cílem je především zviditelnění kvalitních projektů, které jsou momentálně na trhu. Nominace putovaly za třemi stavbami – opět se jedná o Bytový dům Barvy, dále Viladům Slunné údolí a pasivní Rodinné domy ALEA.

Projekt roku v Jihomoravském kraji: Viladům Slunné údolí, Brno – Líšeň

Stavba je zajímavá konceptem propojení s okolní přírodou i samotným architektonickým pojetím. Mariánské údolí v Brně platí za jednu z nejkrásnějších přírodních lokalit, nižší dům s devíti bytovými jednotkami byl citlivě zasazen do okolní zástavby. Už na dálku zaujme šikmými střechami, osázenými zelení. Zelená střecha zadržuje dešťovou vodu, snižuje přehřívání konstrukcí a prašnost v létě, v zimě přispívá k lepší tepelné izolaci. Komplex je opticky členěn na několik samostatných částí, čímž mezi jednotlivými byty vznikly vnitřní dvory a atria. Terasy k bytům nabízejí nerušené výhledy do přírody se zajištěným soukromím. Při výstavbě se kladl velký důraz na ekonomickou stránku bydlení.

Podrobně o projektu: http://www.projektroku.cz/detail?490-viladum-slunne-udoli

Projekt roku v Jihomoravském kraji: Rodinné domy ALEA, Říčany u Brna

Pasivní rodinné bydlení, díky kterému výrazně snížíte svoji uhlíkovou stopu, a které zároveň skvěle vypadá. Výsledkem je šestnáct rodinných domů s různými dispozicemi a důrazem na precizní členění interiéru, využívající každý kout na maximum. Pasivní domy ALEA mají energetickou třídu A a představují velkou energetickou úsporu díky retenční nádrži (technologii pro sběr dešťové vody a její následné využití na zalévání), kvalitnímu zateplení, elektrickému podlahovému topení, rekuperační jednotce a ohřevu vody v kombinaci s fotovoltaickými panely. Předností domů je dvojí možnost parkování, vozidlo můžete nechat na parkovacím stání před domem nebo v garáži, odkud vstoupíte suchou nohou přímo dovnitř, domy mají vlastní zahrádky pro odpočinek i pěstování plodin. Více o projektu: http://www.projektroku.cz/detail?489-rodinne-domy-alea

Výsledky letošního ročníku soutěže Best of Realty budou vyhlášeny ve středu 14. listopadu 2018, vyhodnocení soutěže o Realitní projekt roku proběhne 19. listopadu.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit Přihlášení

Napište odpověď