reklama

„Good job, gentlemans“: US-Charouz Racing System ovládl F4 v Hockenheimu

reklama

Druhý závodní víkend německé ADAC Formule 4, který byl součástí prestižní série DTM, víceméně navázal na první zastávku seriálu v Oscherslebenu. I tentokrát se totiž opět nejvíce usmíval jezdec US Racing – Charouz Racing System Lirim Zendeli. Osmnáctiletý mladíček ani na okruhu v Hockenheimu nenechal nikoho na pochybách, že to s útokem na celkový titul myslí naprosto vážně.

Tři závody, dvakrát první místo a  jednou  bronz. To je víkendová bilance rodáka z Bochumi. Přesto, že je Formule 4 stále ještě na začátku sezóny, už teď se dá největší favorit na celkový triumf odhalit poměrně snadno. Zendeli dal také zapomenout na nepovedenou třetí jízdu z Oscherslebenu, kdy musel po nezaviněném výletu do štěrku odstoupit a zůstal bez bodu. „Je to skvělé, parádní fantastické! Hockenheim mi vyhovuje, už loni jsem ti byl hodně rychlý,“ zavzpomínal pilot, který jasně vede pořadí jezdců F4. „Je to má třetí sezóna ve Formuli 4. Toužím po titulu a udělám pro to maximum. Cením si třetího místa, protože ve třetím závodě se otáčí pořadí na startu, takže jsem vyrážel až z osmého místa.“

Spolupráce US Racing a Charouz Racing System evidentně šlape na jedničku, což je patrné při pohledu na pořadí týmů, kde se právě tato stáj vyhřívá na prvním místě. Ale v neděli to potvrdil i Mick Wishofer. Rakušan totiž zvítězil před Niklasem Krüttenem. Zendeli byl tentokrát „až“ třetí, radost mu to ale rozhodně nepokazilo. Spíš naopak. „Vše zatím šlape perfektně. Jdeme za cílem, který jsme si před sezónou dali. Mám skvělý tým a všichni věříme, že to zvládneme. Cesta ale bude ještě hodně dlouhá, ale chci vyhrát v jednotlivcích a společně s Mickem, Davidem a Tomem i v týmech,“ přeje si Zendeli.

Pro českého fanouška je skvělé, že se na první body v životě dokázal prosadit český jezdec Tom Beckhäuser. V prvním i druhém závodě totiž skončil desátý. „Každý bod je super. Jsem moc rád, byl to dobrý víkend,“ pochvaloval si mladík z Klecan u Prahy. Po roce „velkého“ závodění nezbývá, než smeknout klobouk. Není se čemu divit, že si Toma Autoklub České republiky vybral jako reprezentanta naší země. Radost tam samozřejmě má i jeho manažer Antonín Charouz. Ten si vůbec mohl v uplynulých dnech mnout ruce spokojeností, protože kromě Toma se manažersky stará i o Zendeliho. „Oba kluci dokázali, že jsou výbornými jezdci. Vsadili jsme na rychlé koně, což závody v Hockenheimu jasně ukázaly,“ měl jasno Charouz. Spokojeni jsou určitě i sponzoři. Obzvlášť firma Corum vyrábějící světově známé hodinky. Údajně už se připravují speciální „vítězné“ hodinky.  Další díl F4 se koná od 18. do 20. května na německém Lausitzringu blízko českých hranic.

Průběžné pořadí jezdců
1. Lirim Zendeli 115 bodů
2. Frederik Vesti 65 bodů
3. Enzo Fittipaldi 61 bodů

Průběžné pořadí týmů
1. US Racing – CHR 178 bodů
2. Van Amersfoort Racing 139 bodů
3. Prema Theodore Racing 114 bodů

Foto: ADAC Formule 4

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama