reklama

Tipy z Divadla Bolka Polívky: Výstava vítěze České ceny za architekturu Radka Květa

reklama

V květnu ožije foyer Divadla Bolka Polívkyvýstavou obrazů a objektů vítěze České ceny za architekturu Radka Květa. Slavnostní vernisáž se uskuteční 9. května od 17.30a společně s autorem děl ji uvede doc. ak. arch. Bohumil Chalupníček.

Nevšední zážitek pak čeká na návštěvníky představení Macbeth – Too much blood z pražského Divadla Na zábradlí,které se koná 11. května od 19.00. V černé komedii na klasické téma, kde se mísí absurdita s melancholií, se představí Miloslav König, Johana Schmidtmajerová, Leoš Noha, Ivan Lupták, Johana Matoušková, Petr Čtvrtníček a další.

9. 5. od 17.30 RADKO KVĚT – VÝSTAVA OBRAZŮ A OBJEKTŮ

Radko Květ je brněnský architekt, jehož realizace získaly mnoho ocenění, od roku 1991 provozuje vlastní architektonickou kancelář. V loňském roce společně s Pavlem Pijáčkem obdrželi Hlavní cenu ve 2. ročníku České ceny za architekturu za Archeopark Pavlov. Květ je autorem řady občanských, bytových staveb i rodinných domů. Kromě architektury se věnuje i výtvarnému umění. V Divadle Bolka Polívky vystaví své objekty a obrazy.

11. 5. od 19.00 MACBETH – TOO MUCH BLOOD (DIVADLO NA ZÁBRADLÍ)

Scénář, scéna a režie:David Jařab

Hrají:Miloslav König, Johana Schmidtmajerová, Jiří Černý, Leoš Noha, Václav Vašák, Ivan Lupták, Johana Matoušková, Petr Jeništa, Petr Čtvrtníček

Délka představení:90 min + přestávka

Cena:Sektor A: 450,- Sektor: 390,-

MAKE MACBETH GREAT AGAIN! Zlo se nerodí v temném kotli, ale vyrůstá z neochoty přiznat sobě i okolí to, co nás uspokojuje. A tam, kde nemůže být ukojena přirozená touha po štěstí, nastupuje touha po moci. Moci, která nám dovolí pomstít se za vlastní traumata a pocity méněcennosti.

Variace na Shakespearova Macbetha, ve které tak docela nevíme, jestli se odehrává v minulosti, současnosti nebo nedaleké budoucnosti. Nevíme, jestli se v ní vracíme ke starým modelům, kdy „muži byli ještě muži“, „ženy byly ještě ženy“ a kdo chtěl moc a peníze, musel se potřísnit krví, anebo se díváme do budoucnosti, kde kultivovanost, korektnost a empatie opět ustoupily nejnižším pudům. Svět tohoto Macbetha mluví univerzálním jazykem, ve kterém už ale není prostor pro vzletnost a filozofické úvahy. Jazykem, který pojmenovává realitu prostě a neúprosně.

Dark bluegrassová černá komedie na klasické téma, v níž se mísí absurdita s melancholií. Čeští herci v inscenaci se na jevišti dorozumívají jednoduchou, prostě rytmickou, zkratkovitou angličtinou, které rozumí každý začátečník – a pokud ne, přečte si české titulky.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama