reklama

GT-Masters na Sachsenringu: Bravo mistrům – a bravo týmu Salaquarda

reklama

Rozhodnutí o mistrovi německého šampionátu ADAC-GT-Masters sice padlo již před dvěma týdny na Hockenheimringu, přesto nastoupilo i k sedmému a poslednímu podniku sezony 2019 na Sachsenringu pestré pole 27 posádek. V sobotním závodě se jasně prosadil HTP-Mercedes dvojice Indy Dontje Maxi Götz, ve druhém oslavili patřičně svůj svěží titul mistrů Patrick Niederhauser a Kelvin van der Linde na jejich

Audi stáje HCB. Výborně se v neděli dařilo i českému týmu ISR, jehož jezdci Salaquarda a Stippler dojeli senzačně čtvrtí.

Sobota: Ve znaku „Žluté Mamby“
Sponzor týmu HTP, výrobce filtrů MANN, se opravdu snaží, což jistě potrvrdí nejen fandové z Mostu. Každý závodní víkend rozdá MANN tisíce čepiček a nálepek a jeho nápadně žluté vozy jsou proto miláčky publika. V sobotu si proto fandové „Žlutých Mamb“ přišli na své: Nizozemec Indy Dontje postavil první vůz týmu na pole position, zatímco se druhá Mamba s Fabianem Vettelem v kokpitu musela spokojit se startovním místem 16. Za polemanem se seřadili Dennis Marchall s jedinou ženou pole, Corrie Schreinerovou (HCB-Audi), dvojice Dienst-Read (Schütz-Mercedes) a Jahn-Barth (RWT-Corvette). Filip Salaquarda kvalifikoval „českou Audinu“ svého otce jen jako 17.

Dontje a Götz si nenechali svou vedoucí pozici ani odpoledne vzít. Po bezchybném startu se Dontje roztáhl na špičce, o poločas vůz předal Götzovi a ten jejich  Mercedes dovedl s přehledem po „horské dráze Sachsenringu“ k suverénnímu vítězství. S obřím odstupem 34s dojeli jako druzí Max Hofer a Christopher Mies (Land-Audi), čímž se mladý Rakušan Hofer stal šampionem mezi nováčky. Další dvě pozice obsadily Mercedesy tradičního týmu Zakspeed v obsazení Wishofer-Snoeks a Eriksson-Keilwitz. Salaquarda se Stipplerem se v závodě předvedli ve výborném světle a dojeli si 9. místem pro body.

Výsledek závodu ADAC-GT-Masters v sobotu:
1. Dontje-Götz, HTP-Mercedes AMG GT3
2. Hofer-Mies, Land-Audi R8
3. Wishofer-Snoeks, Zakspeed-Mercedes AMG GT3
4. Eriksson-Keilwitz, Zakspeed-Mercedes AMG GT3
5. Engelhart-Bortoloti, Grasser-Lamborghini Huracan
6. Ortmann-Winkelhock, Muecke-Audi R8

Neděle: Oslava titulu jak se patří!
Novopečení mistři, Švýcar Patrick Niederhauser a Jihoafričan Kelvin van der Linde skončili v sobotu jen na neslavném 19. místě, v neděli se ovšem jak se patří vzchopili. Van der Linde zajel před Keilwitzem, Götzem a Miesem nejlepší čas kvalifikace a položil tím základní kámen k vítězství. Vlastní senzací dopolední session ale byl „oldie“ Frank Stippler v Salaquardově Audi: zajel jen o 0,5s pomaleji, než poleman – a to znamenalo výbornou 5. startovní pozici!

Odpoledne předvedli mladíci Niederhauser s Van der Lindem, že jsou mistry sezony 2019 právem a dojeli si s náskokem tří sekund na Erikssona s Keilwitzem pro vítězství. Filip Salaquarda, který před poločasem převzal ISR-Audi od Stipplera, předvedl jeden z nejlepších výkonů roku a skončil jen o 0,4s za třetím Hoferem.

Výsledek závodu ADAC-GT-Masters v sobotu:
1. Niederhauser-Van der Linde, HCB-Audi
2. Eriksson-Keilwitz, Zakspeed-Mercedes AMG GT3
3. Hofer-Mies, Land-Audi R8
4. Salaquarda-Stippler, ISR-Audi
5. Dontje-Götz, HTP-Mercedes AMG GT3
6. Engelhart-Bortoloti, Grasser-Lamborghini Huracan

Konečný stav šampionátu:
1. Niederhauser-Van der Linde         205 b.
2. Engelhart-Bortolotti                       146 b.
3. Dontje-Götz                                   145 b.
4. Hofer-Mies                                     134 b.
5. Feller                                              117 b.
16. Salaquarda-Stippler                      67 b.

Text a foto: Roman Klemm

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama