reklama

Hanka Kynychová se pyšní stejným oceněním, které má doma Karel Gott

reklama

Nejznámější česká cvičitelka Hanka Kynychová je kromě cvičení známá tím, že neúnavně podporuje děti z dětských domovů. Letos připravuje už devátý ročník tanečního projektu Hejbejte se a zpívejte, kde spolu se svými kolegy učí děti různé taneční a muzikálové disciplíny. A právě díky tomuto projektu zažívá Hanka spoustu hezkých chvil. A jednu takovou prožila zrovna nedávno ve Státní opeře Praha, kde převzala tradiční cenu Ď (Ď jako děkuji), která je už patnáct let udělována mecenášům a dobrodincům. Mezi významné držitele této ceny patří třeba kardinál Dominik Duka.

Kromě Kynychové přišel letos převzít cenu Ď také mnohonásobný zlatý slavík Karel Gott. Zatímco Kynychová převzala cenu za speciální charitativní počin, Gotta děti zvolily morálním vzorem. „Když vyhlásili Hejbejte se a zpívejte jako počin roku, byla jsem neuvěřitelně dojatá, ale věděla jsem, že budu mluvit, tak jsem se snažila emoce držet na uzdě. Když mě však na jevišti Státní opery vystřídal sám mistr Karel Gott, brečela jsem v hledišti jako želva. Je pro mě velkou ctí mít stejné ocenění jako náš zlatý slavík,“ popisuje svoje emoce cvičitelka, která aktivně spolupracuje s více než třemi sty dětmi z dětských domovů po celé České republice. „Na cenu Ď byl můj nadační fond nominován pět let a až letos jsme nominaci proměnili ve vítězství. Považuji to za velký úspěch,“ vysvětluje Kynychová svoje slzy dojedí a dodává: „Tahle cena je úžasná v tom, že vás mohou nominovat ti, kterým pomáháte, v mém případě děti a tety z dětských domovů, proto je pro mě tato cena upřímnou satisfakcí jakékoliv nezištné pomoci.“ Na cenu Ď tento taneční charitativní projekt letos nominovaly rovnou tři dětské domovy, a sice Lipová u Šluknova, Humpolec a Vizovice. Tyto domovy se shodují na tom, že celá akce není jen o cvičení a pohybu, ale také o přátelství.

Spousta hvězd

„Ta cena samozřejmě není jenom moje, patří všem, kteří mi pomáhají dělat opravdovou charitu bez nároku na honorář, všem sponzorům a hlavně všem dětem, které tím projektem žijí,“ děkuje Kynychová všem, kteří jí podporují a že jich není málo. Každoroční finálové show se účastní řada VIP osobností jako Dara Rolins, Václav Neckář, Kateřina Neumannová, Roman Šebrle, Tereza Kostková, Tereza Brodská, Petr Vágner a mnozí další. Všichni výhradně bez nároku na honorář. V letošním roce se do Hejbejte se a zpívejte zapojilo 19 dětských domovů, tedy téměř 350 dětí. Letní soustředění startují v polovině července. A velkou novinkou je taneční kategorie pod vedením Filipa Jankoviče. „Když jsem se doslechla, že je Filip na nějaký čas v Praze, rozhodla jsem se ho oslovit a on na první dobrou mojí nabídku přijal,“ představuje Kynychová novinky letošního ročníku. Filip Jankovič tančil s mnohými hvězdami takového formátu jako Kylie Minoguje, Justin Biber či Geroge Michael. Nyní tančí s Kate Matl a je průkopníkem tanečních vystoupení mužů na podpatcích. Nuže, je opravdu na co se těšit.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama