reklama

Herec Tomáš Dastlík je velká citlivka. Od kdy brečí u televize?

reklama

Skoro rodinnou památku věnoval dobročinnému bazaru pro organizaci Letní dům herec Tomáš Dastlík, který ze svého šatníku vytáhl hodně starý šátek.

„Je po mé prababičce, takže je víc než sto let starý. Já jsem si ho kdysi od ní vzal, protože jsem jako devatenáctiletý tancoval Národopisním souboru Kohoutek v Chrudimi, kam jsem šel, abych sbalil jednu holku a ten šátek se mi hodil ke kroji. Měl jsem ho celou dobu ve skříni a je docela zachovalý a bylo mi líto, že nejde dál, tak jsem ho sem přinesl,“ řekl herec, který se nedávno stal novopečeným otcem. Jak si svou novou životní roli užívá?

„Je to úplně úžasné, to vám otevře úplně jiné obzory. Problémy, které byly zásadní, najednou nejsou zásadní a zásadní je to, aby se ten mrňousek a rodina měli dobře. Taky jsem citlivější a od té doby, co se narodil, pořád brečím a všechno mě dojímá. Podívám se na toho mrňouse, jak se už ve čtyřech měsících staví na čtyři nebo se kouknu na nějaký film a jsem dojatý. Nějak mě to otcovství emočně otevřelo,“ říká sympaťák ze seriálu Ulice a vůbec nelituje, že o dítěti neuvažoval už dřív. „Je pravda, že je mi čtyřicet dva let, ale aspoň teď už se těším na další. Není ještě v bříšku, ale plánujeme,“ dodal herec.

A jaké mají s mrňousem plány na léto? „Chtěli jsme na dovolenou k moři, ale točím celé prázdniny s panem Hřebejkem pro Českou televizi, tak nám to nevyjde. Budu mít volno akorát tak tři dny v kuse. Ale určitě budeme jezdit na chatu do Pardubic, odkud pocházím nebo na chalupu na Vysočinu,“ svěřil se Dastlík, který ukázal novorozeně i rodičům. „Byli jsme na chatě už s malým, protože jsme ho byli ukázat našim. Tátovi je šedesát pět let a chtěl vnouče už dávno, ten brečel štěstím a maminku už bohužel nemám, ta před deseti lety zemřela, ale mám takovou náhradní maminku a ta byla taky moc ráda,“ dodal.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama