reklama

„Holky to chtěj taky“ aneb čtyři slečny v Defenderech vyrážejí na expedici. Cíl: Černá Hora

reklama

Expedice, poznávání divoké přírody a cestování v náročných podmínkách si většinou spojujeme s muži a jejich vrozenou touhou po objevování a překonávání vlastních hranic. Jak to už ale bývá, výjimka potvrzuje pravidlo a v případě čtveřice, která si říká Chicks On The Road, to platí ve vrchovaté míře.

Magdalena, Soňa, Zuzana a Gabriela se daly dohromady, aby podnikly expedici do Černé Hory doslova „cestou necestou“, tedy nejen po silnicích. A chtějí dokázat, že když je potřeba, nemají problém vzít do ruky nářadí a uprostřed něčeho, co připomíná kráter, vyměnit na zabláceném Defenderu pneumatiku. A proč si vybraly právě Montenegro, zemi, která je ve srovnání s některými končinami na planetě relativně velmi civilizovaná? Dámské expedici jde totiž především o to, aby splnily následující cíl: prověřit sehranost týmu, potvrdit schopnost zorientovat se a najít správnou cestu v terénu mimo oficiální silnice i polní cesty – a v neposlední řadě dokázat, že i zdánlivě křehké ženy zvládnou samy běžné opravy svých plechových miláčků. Koneckonců tu opravdu náročnou expedici plánují až příští rok, když už budou dobře fungující tým.

Spoléhají jen na sebe

Účastnice výpravy chtějí být na různé neočekávané situace v rámci možností dobře připravené, a proto nepodceňují ani čas strávený v dílně, kde se vlastnoručně starají o údržbu svých vozů. Během dvoutýdenní expedice budou muset spoléhat jen na sebe, protože až budou někde v divoké přírodě, žádný „žlutý anděl“ k nim na zavolání nepřijede. Magdalena, vedoucí výpravy, si složení týmu nemůže vynachválit a je skutečně ráda, že se jí pro projekt podařilo získat stejně smýšlející slečny. Právě neobvyklost podobného podniku zaujala i sponzory, které členky expedice oslovily. Získaly jich celkem osm. Jsou mezi nimi výrobce oblečení Bushman, hotové jídlo a cesty Adventure Menu, Rockstar Energy , výrobce světlometů Hella, Cestoffka, Leatherman, Led Lenser, Toomich a v neposlední řadě Stanley LR Parts , servis, bez jehož skvělého týmu by se výprava ani nemohla uskutečnit. Dámská off-roadová expedice vyráží 3. července a čeká ji zhruba 3000 kilometrů. Neohrožené a sexy Chicks On The Road můžete sledovat na Facebooku a YoutTube, kde budou samozřejmě i videa z cesty.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama