reklama

Hudebník Antonín Gondolán chce dobýt česká rádia s novinkou Among US

reklama

Známý romský hudebník Antonín Gondolán se na popové scéně pohybuje už řadu let a jako jeden z mála se v minulosti prosadil i za českými hranicemi. Teď se ale rozhodl využít bohatých zkušeností, které za celý život nashromáždil a pomoci mladým nadaným lidem.

Na autorském albu Among US, jehož křest proběhl 31. ledna na Novoměstské radnici v Café Neustadt, zazní nejen tento multiinstrumentalista, ale také řada dalších umělců, například Martina Balogová, Monika Bagárová, Jan Bendig, Jitka Zelenková, Martina Bárta nebo Vojtěch Dyk.

„To cédéčko je výjimečné už jenom proto, že jsem na nahrávání pozval osm zpěváků. Málokdo dává příležitost mladým lidem, kteří něco umí. To bylo moje poslání a myslím si, že se splnilo,“ řekl muzikant a dodal: „Myslím si, že dneska zpěvák, pokud není super hvězda, a vystupuje sám, tak je nezajímavý. Pro lidi je zajímavější, když má hosty, kteří tak dostanou příležitost.“

Hlavním záměrem bylo ale především vytvořit kvalitní hudbu, která nezapadne do šedého průměru.„Někdo to dělá tak, že vymyslí šlágr, je dva měsíce populární, a pak se na něj zapomene. Já ale chtěl vytvořit cédéčko, o kterém se bude vyprávět a ty písničky nikdy nezestárnou. Teď je důležité, aby se hrálo, aby lidi přišli do styku také s jinými písničkami, než ty, které se pořád do kola melou v rádiu a v televizi,“ prozradil Gondolán, kterého mrzí především postavení romské menšiny v české společnosti. Vzhledem k tomu, že dlouhá léta žil v zahraničí, dokázal situaci posoudit zvenčí.

„Venku žijí pohromadě Maďaři, Poltugarci, Francouzi, Belgičani, černoši… a relativně je pořádek. Tady máme jednu romskou komunitu a je hned problém. Že třeba rodiče nechtějí, aby jejich dítě sedělo ve škole s tím romským chlapečkem. Je to neinteligentní, nemůžu přece hodnotit někoho, když ho neznám,“ řekl rozmrzele muzikant.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama