reklama

Hvězdná sopranistka Jennifer Rowley v hlavní roli opery Maškarní ples: 31. října a 2. listopadu v Národním divadle

reklama

Slavná americká sopranistka Jennifer Rowley, která je pravidelným hostem proslulé Metropolitní opery v New Yorku, míří do Prahy. Na první české scéně se představí jako Amélie v Maškarním plese Giuseppe Verdiho – a to pouze během dvou výjimečných večerů 31. října a 2. listopadu.

Národní divadlo zažije debut Jennifer Rowley v roli Amélie i v opeře Maškarní ples na jevišti. „Svého prvního vystoupení jsem se nemohla dočkat. Hudební part Amélie jsem si zamilovala už při prvním poslechu této opery před mnoha lety. Po ztvárnění Amélie jsem vždy toužila a nyní se mi tento sen konečně splnil! Její nádherné árie jsem zpívala na soutěžích ještě před tím, než jsem zahájila svou profesionální dráhu, a pokaždé to byla velmi dobrá volba. Tato postava je složitá a zajímavá. Stejně úchvatná je hudba, kterou pro ni Verdi složil – hodně bel canta, ale také mnoho dramatického zpěvu. Jsem šťastná, že jsem dostala možnost seznámit se s rolí Amélie a jejím charakterem, a považuji za velkou čest, že s ní debutuji v tak krásném divadle a městě!“ vyznala se Jennifer Rowley v rozhovoru pro magazín Národního divadla.

Jennifer Rowley studovala na Baldwin Wallace College Conservatory of Music a Indiana University – Jacobs School of Music. Získala řadu ocenění na pěveckých soutěžích. Profesionální debut absolvovala v Clevelandské opeře v Mozartově Kouzelné flétně za řízení Antona Coppoly. Ve svém repertoáru má role jako jsou Mozartova Donna Anna, Donizettiho Maria di Rohan, Valentine v Mayerbeerových Hugenotech, Verdiho Leonora, Pucciniho Tosca a Musetta, Cileova Adriana Lecouvreur, Roxana v Alfanovu Cyranovi z Bergeracu. V posledních sezonách se s úspěchem představila publiku mj. v Metropolitní opeře v New Yorku, v Opéra Bastille v Paříži a v Semperově opeře v Drážďanech. Jennifer se věnuje také vzdělávání operních pěvců, vede mistrovské kurzy.   

Tříaktová opera Giuseppe Verdiho Maškarní ples na libreto Antonia Sommy zpracovává historickou událost ze švédských dějin, zavraždění krále Gustava III. během maškarního plesu ve Stockholmu roku 1792. V Praze opera zazněla poprvé 14. srpna 1866 v německém překladu ve Stavovském divadle. Novou inscenaci v režii Dominika Beneše nastudoval hudební ředitel Opery Národního divadla Jaroslav Kyzlink. Oceňovanou pěvkyni Jennifer Rowley 31. října a 2. listopadu doprovodí Sbor a Orchestr Národního divadla, spolu s ní se na jevišti Národního divadla v dalších rolích představí Svatopluk Sem, Peter Berger, Michal Lehotský, Marie Fajtová, Jana Sýkorová a další.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama