reklama

Ptáček se chystá na poslední závod: V Abu Dhabí mu bude pořádně horko

reklama

Český závodník Petr Ptáček junior o následujícím víkendu uzavře svou premiérovou sezónu v šampionátu Formule Renault Eurocup na velkolepém okruhu Yas Marina v Abú Dhabí. Čerstvě sedmnáctiletý borec bude chtít navázat na bodový zisk z deštivého Hockenheimu.

Teoreticky může Petr ještě zabojovat o celkové šesté místo, reálně se však bude spíš snažit udržet stávající osmou příčku. Vzhledem k tomu, že ve startovním poli je celkem šestadvacet pilotů, byl by to úspěch. Na 5,5 kilometru dlouhém okruhu to však nebude snadné. „S tratí mám nějaké zkušenosti z několika závodů UAE F4, je to skvělé místo pro závodění. Dám do toho všechno a uvidíme, co se stane,“ usmívá se mladý závodník, který chce samozřejmě sezónu zakončit s co nejlepším výsledkem.

Desátou zastávku šampionátu zahájí páteční kvalifikace, která rozhodne o umístění na startovním roštu pro první závod. Ten se pojede netradičně už v pátek v 18. hodin za umělého osvětlení, což bude pro většinu jezdců nevšední zážitek. Druhé měření sil je pak na programu v sobotu ve 13.30. Dá se předpokládat, že se pojede za úmorného vedra, teploty na okruhu Yas Marina mohou dosahovat až čtyřiceti stupňů. „Počítám s tím, že to může být hodně obtížné. V pátek by to mělo být v pohodě, sobota bude horší,“ uvědomuje si český pilot. „Ale moc to neřeším. Soustředím se jen na sebe a chci dojet co nejlépe.“

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama