reklama

Hynek Čermák: Manželku fotím dost často a rád

reklama

V pořadí již čtvrtou výstavu aktů herce a amatérského fotografa Hynka Čermáka shlédli při včerejší vernisáži v Café Kamzík jeho nadšení příznivci. A nešetřili slovy chvály stejně jako přítomní fotografičtí profíci.

„Fotit jsem začal zhruba před sedmi lety, a i když už nějaká doba uplynula, stále jsem ještě nadšený začátečník. U nás v rodině jsou takové umělečtější sklony normální, sestra je fotografka, oba rodiče malíři. Já jsem vyrůstal mezi malbami aktů a celoživotně jsem cítil, že bych chtěl foťákem ztvárňovat krásu, tedy akt. Pustil jsem se do toho, jak bylo řečeno, před oněmi sedmi lety. Tahle činnost je pro mě koníčkem a nezbytnou součástí života. Není to profese, nebudu se tím živit. V tom mám jasno,“ uvedl Hynek.

Jak prozradil krajinky a zátiší ho nechávaly vždy absolutně klidným a prý ani o nich neuvažoval. „Tohle mě opravdu nikdy netáhlo. Jo, ještě mě baví portréty, ale ty akty jsou prostě pro mě nejzajímavější. Jako model najdete na fotkách i moji manželku. Tu fotím dost často a rád. I tady je, ovšem snažím se, aby nejen ona, ale i ostatní ženy nebyly zas až tak k poznání. Hledejte….,“ s úsměvem doplnil Čermák. Pak, po chvíli zdráhání, přeci jen na jednu fotku ukázal.

Manželka Veronika je nejen jeho múzou a vítaným objektem, ale i spolupracovnicí při fotografování. „Hodně si spolu povídáme, vyměňujeme si názory a probíráme nápady. Většinou, když jde Hynek fotit a ne zrovna mě, tak jsem za objektivem s ním. A i mě tenhle jeho koníček baví,“ řekla Veronika.

Nejen focením živ je ale Hynek Čermák. Jako herec momentálně točí další díly seriálu Rapl a pak by měl naskočit do realizace, podle jeho slov, velice zajímavého filmu. Jak se bude jmenovat a o čem bude prý zatím nemůže prozradit a zahalil ho rouškou tajemství. Naštěstí ne vše zahaluje, ale, jak jsme se na vlastní oči přesvědčili, i s chutí něco odhaluje. A dělá to po čertech dobře.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama