reklama

Igor Bareš: Rozesmát lidi není žádná legrace

reklama

Igor Bareš má rád humor a vtip a jako herec i komedie, jak ale přiznává, tolik příležitostí si v nich zahrát zatím nedostal. Teď se chystá na jednu, která ho chytla a těší se na premiéru.

„Bude to už zanedlouho, přesně 5. března, kdy si zahraji hlavní roli ve výborné frašce dramatika Eugene Labiche a libretisty Alfreda Delacoura Miláček Célimare v Divadle Na Fidlovačce. A právě proto, že nejsem komediální typ se moc těším, i když to nebude procházka růžovou zahradou. Proč? Hrát v komedii je děsná dřina a rozesmát lidi žádná legrace. Musí se umět improvizovat, a to umí málokdo. To potvrdí určitě moji kolegové, že hrát ve veselohře je těžší, než v tragédii a zahrát kladného hrdinu je náročnější, záporák se hraje snáz. No neteoretizujme, premiéra je za pár dnů a věřím, že se bude líbit,“ uvedl Igor Bareš.

Známého herce jsme zastihli coby kmotra v Literární kavárně Řetězová, kde pokřtil knihu Renáty Fučíkové Moliére & a audioknihu Shakespeare, na jejíž realizaci se podílel spolu s hereckými kolegy Martinem Stránským, Janou Strykovou, Milenou Steinmasslovou, Michalem Balcarem, Veronikou Khek Kubařovou a Jitkou Škápíkovou.

„Jde o dvanáct převyprávěných her Williama Shakespeara, z nichž každá je doplněna vstupy věnovanými dějinnému kontextu a vnějším projevům doby – renesanční módě, architektuře podobně a nechybí ani krátká vyprávění o životě v Shakespearově době,“ krátce přiblížila obsah audioknihy autorka Renáta Fučíková.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama