reklama

Hyundai a luxusní auta? Už za pár týdnů budete koukat

reklama

Když se řekne Hyundai, většina z nás si vybaví kvalitní a spolehlivé vozy za rozumnou cenu,které víc než zdatně konkurují škodovkám a dalším zavedeným značkám. Ale luxus, za kterým byste se několikrát ohlédli a ještě běželi za roh? Ruku na srdce, to asi ne. Ovšem automobilka to chce změnit a důkaz prý přijde už za několik málo týdnů.

Není to tak dávno, co mnohý řidič nad korejskými značkami ohrnul nos. Ten samý člověk už však dnes stojí ve frontě, aby si například právě Hyundai mohl koupit. Je to logické. Hyundai,  přišel s modely, které si v ničem nezadají s německými či francouzskými automobilkami o škodovce nemluvě. Na českém trhu se právem zabydlely. Do segmentu opravdu luxusních vozu jako Mercedes či BMW však zatím nepronikly. To se ale teď změní.

Hyundai totiž přijde s „upgradovaným“ modelem Genesis, který prý zaběhnuté pořádky postaví na hlavu. Značka se totiž rozhodla zaútočit na první ligu a podle dostupných obrázků to rozhodně není předem prohraný boj. Pravdou je, že Genesis se, zejména na evropském trhu, zatím příliš neprosadila. Hlavně proto, že u Hyundai nikdo nepředpokládal, že se pustí mezi náročnější klientelu. Bod zlomu má přijít na motor show v New Yorku. Hyundai ukáže, jak moc na Genesis zapracovala a že není žádný důvod, aby model nemohl rozšířit rodinu luxusních vozů.

Jestli to bude opravdu stačit na změnu celkového dojmu a vnímání značky jako takové, se teprve uvidí. Dočkat se zřejmě můžeme naprosto čehokoli. Už dnes je však v podstatě jisté, že Genesis velmi brzy přejde z konceptu na sériově vyráběný vůz. Šéf značky Manfred Fitzgerald dokonce tvrdí: „Kdokoli, kdo bude v New Yorku, by si ji neměl nechat ujít. Bude to velké.“ Tak jo, budeme mu věřit. A už se těšíme i my!Poslední modely ionic a kona dokazují ,že to Hyundai myslí vážně a že se mu daří.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama