reklama

Historický úspěch: Tom Beckhäuser udržel pro Česko třetí místo

reklama

Něco takového se nestává každý den. V historii České republiky vlastně vůbec nikdy. Tom Beckhäuser skončil ve své druhé sezóně ve Formuli 4 na třetím místě. Pro rodáka z Klecan je to obrovský úspěch stejně jako pro celý český motorsport.

Kdo by to před začátkem letošní sezóny čekal? Že se bude český jezdec prakticky každý závod měřit s těmi nejlepšími a dokonce je porážet, to by si tipl zřejmě jen pořádný optimista. Ale stalo se, když Tom až do poslední zastávky v Emirátech bojoval o celkové třetí místo. Nakonec se mu to, i díky dvěma umístěním na bedně v posledním závodním víkendu, podařilo. Beckhäuser je tak prvním českým jezdcem, který dokázal v této školní formuli pro F1 udržet v konečném účtování pódium. „Je to něco úžasného, jsem samozřejmě strašně moc šťastný,“ zářil spokojeností mladý jezdec.

Nebyla to však jediná významná stopa, kterou v letošní sezóně zanechal. Všimli si ho totiž lidé z US Racing Teamu, který vlastní bývalý jezdec Formule 1 Ralph Schumacher a Gerhard Ungar. Právě Ralphův syn David za tuto stáj závodí a Tom se tak stal jeho kolegou. „Skvěle se s ním spolupracovalo. Už se těším na německou Formuli 4,“ měl jasno Beckhäuser. Tom se před pár dny dočkal i dalšího uznání. Autoklub České republiky ho „přijal za svého“ a závodník se tak stal oficiálně členem české reprezentace. Pokud vás zajímavý novinky, můžete Toma sledovat na jeho Instagramu zde.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama