reklama

I ochočení muži mohou zdivočet! A jak to provedli chlapi ve filmu Teorie tygra?

reklama

Jako tygr v kleci se cítil v manželství s Eliškou Balzerovou veterinář Jiří Bartoška. Jak se snaží po tolika letech manželství svou situaci řešit, vypráví film režiséra Radka Bajgara Teorie tygra. Téma nespokojeného a manželkou řízeného manžela přišlo na přetřes i na projekci filmu a následné tiskové konferenci v kině Atlas.

Eliška Balzerová se snažila postavit na stranu rázné manželky. „Já si myslím, že takové jsme trošku všechny. Po první schůzce s režisérem Bajgarem jsem mu řekla, že ji budu obhajovat. Já mám za sebou stejně dlouhé manželství a vím, co tam za úskalí člověk překonává. A že se všechny trošičku ty svoje manžely snažíme drobnými pokyny směrovat. Mě to připadalo docela zábavné ukázat, jaký je život. A taky mě strašně těšilo se po letech setkat s Jirkou Bartoškou,“ řekla o své roli ve filmu Eliška Balzerová, která se opět po jednačtyřiceti letech setkala s Bartoškou před filmovou kamerou.

Místo natáčení, kde Jiří Bartoška chodil za úporného letního vedra do kopců nebo případně jezdil na kole, se nachází poblíž Prahy, kolem Štěchovic. „Já mám již několik let ve smlouvě, že jsem rovinný herec. Tak mě velice překvapilo, jak jsou ty kola dnes spřevodovaný, že se na tom kole dá jet i do mírného kopce a tak jsem to udělal,“ liboval si Jiří Bartoška. Jejich dcera Táňa Vilhelmová má jako jediná roli, která projde proměnou ze vševědoucí, starostlivé mladé manželky k ženě, která dá manželovi prostor k nadýchnutí. „Svobodněji jsem se cítila v té druhé poloze, ale zábavnější byla role toho prvního typu manželky, která převzala stejné modely chování jako její maminka a babička. Tam jsem se hodně vyřádila,“ řekla herečka.

Kompletní rodinku doplňuje syn Jakub Kohák, který má v postavení muže v manželství jasno: „Je to náš každodenní život. Nejdříve jsme plni síly a vzdoru, nespoutaní a divocí, ovšem s věkem, partnerkami, dětmi a menšícím se volným časem měkneme… Je ovšem několik solitérů, kteří si svůj mladický život drží i přes pokročilejší věk. Otázka je, zda je to správně. Já osobně jsem pro neúplné „zbačkorovatění“, občasné přetržení okovů a zazlobení,“ zdůvodnil Jakub Kohák podtitulek filmu I ochočení mohou muži zdivočet. Premiéra filmu Teorie tygra je 31. března 2016 a ve filmu dále hraje Iva Janžurová, Pavla Beretová či Jiří Havelka.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama