reklama

Jak Básníci bojují s rakovinou prostaty

reklama

Ne, výše uvedený titulek není název dalšího dílu populárního filmového příběhu o Básnících, ale realita všedního dne. Herci Pavel Kříž, alias Štěpán Šafránek a David Matásek coby Kendy, společně s režisérem filmových básníků Dušanem Kleinem totiž navštívili Centrum protonové léčby v Praze a důvodů k tomu měli hned několik.

Jednak je Centrum protonové léčby partnerem nového pokračování příběhu Štěpána a Kendyho, nesoucí název Jak básníci čekají na zázrak, přičemž samotné prostory centra posloužili k několika filmovým záběrům. Zadruhé se pánové přišli seznámit s vedením a lékaři centra, přičemž využili možnosti podstoupit základní vyšetření ohledně prevence onemocnění rakovinou prostaty. „Je v celku iluzorní žít v přesvědčení, že mě se druh této nemoci netýká, tedy že nemohu onemocnět rakovinou prostaty a tak je vcelku jasné, proč toto vyšetření podstupuji,“ říká David Matásek. „Jasně, jako mnozí další jsem tak trochu lajdák a přesto, že vím, že zdravotní prevence je v mnoha případech tím nejdůležitějším prvním krokem k uchování si dobrého zdraví, stejně se vymlouvám především na nedostatek času,“ dodává Matásek.

Mnohé z dotazů ohledně této zákeřné nemoci a její léčby v Centru protonové léčby v Praze zodpověděl přítomným pánům ředitel zdravotního úseku MUDr. Jiří Kubeš, Ph.D. Také herec Pavel Kříž se zajímal o způsob diagnostiky onemocnění, možnosti léčby a následného života vyléčených pacientů. „Mít strach, nebo nemít strach z možné diagnózy? Takto si otázku nekladu. Nemyslím na ni. Domnívám se, že se o svoje zdraví v rámci možností starám. Nakonec tato příležitost, podstoupit „test“ ohledně prevence onemocnění rakovinou prostaty je to nejmenší a nejjednodušší co pro sebe může člověk udělat,“ říká populární herec.

Průvodkyní jak hercům, tak přítomným novinářům po centru pak byla ředitelka Nadačního Fondu pro protonovou terapii Mirka Čejková.

Foto: Herminapress

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama