reklama

ISCARE pořádá největší setkání dětí ze zkumavky na světě

reklama

Počet partnerů, kteří řeší komplikace při početí dítěte, se permanentně zvyšuje. V dnešní době se jedná již o každý pátý pár. Nejčastějším řešením problémů je podstoupení umělého oplození IVF. Tzv. „dětí ze zkumavky“ se jen v ČR ročně narodí několik tisíc. Klinika ISCARE pro tyto děti s rodiči pořádá pravidelně setkání rodičů a dětí, které přišly na svět díky umělému oplodnění. V minulosti se dokonce podařilo překonat světový rekord, jenž do té doby držela Čína.

Setkání rodičů a dětí „ze zkumavky“ proběhne v sobotu 2. září v Divoké Šárce na koupališti Džbán a bude v pohádkovém duchu. Start je plánován na 9:30. Letošní ročník bude v duchu pohádek a večerníčků. Na akci se tak budete moc potkat s ledovou královnou, vílami a dalšími postavičkami. Vystoupí dětská pěvecko-taneční hudební skupina Lollipopz. Pro děti je připraven pohádkový svět plný disciplín, malování na obličej a zábavný doprovodný program.

„Pomoc se založením rodiny neplodným párům už pro nás na klinice dávno není jen zaměstnáním. Být svědkem toho, jak „naše“ děti rostou, sílí a dospívají je k nezaplacení. Možná i díky tomu máme velmi vysokou úspěšnost zákroků/léčby,“ říká MUDr. Jaroslav Hulvert, primář IVF oddělení klinického centra ISCARE.

Každým rokem se v České republice narodí přes pět tisíc dětí ze zkumavky. Problémy se založením rodiny řeší v dnešní době každý pátý pár. Jako „neplodný“ je pár definovaný po roce neúspěšných pokusů o početí dítěte. Žena by si měla nechat vyšetřit hormonální profil a podstoupit ultrazvukové vyšetření. U mužů je potřeba udělat spermiogram a zjistit kvalitu a počet motilních spermií. To vše by měl pár provést v koordinaci se svým ošetřujícím gynekologem a případně navštívit některé z center asistované reprodukce.

Odborníci také stále častěji doporučují především mladým lidem zamražení pohlavních buněk. „V západní Evropě je to velký trend, tzv. Social freezing. Díky zamražení zdravých pohlavních buněk v mladém věku mají lidé jistotu, že i v případě nemoci, úrazu nebo pozdější neplodnosti budou moct mít vlastní rodinu,“ dodává primář Hulvert.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama