reklama

Konečně pořádný web pro ženy: Na ABCtěhotentsví.cz dohlíží špičkoví doktoři

reklama

Těhotenství je jedno z nejkrásnějších období ženy, provází ho však řada otázek, na které najdeme odpověď pouze u lékaře. A protože žijeme v 21. století, stalo součástí běžného života vyhledávat informace na internetu. Právě pro tyto případy je připravená online poradna na webu www.abctehotenstvi.cz.

„Smyslem existence webu ABCtěhotenstvi.cz je poskytovat ověřené informace, články na odborná témata,  kterým by porozuměla každá žena. Proto jsem rád, že se mohu podílet na tvorbě obsahu tohoto webu, ale také, že mohu v poradně odpovídat na dotazy, spolu s dalšími zkušenými lékaři, porodními asistentkami, psychologem, genetikem a odborníky z dalších profes,“ říká Prof. MUDr. Pavel Calda, CSc., z 1. Lékařské fakulty university karlovy a všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

V průběhu těhotenství je velmi důležité, aby žena věděla, co se s jejím tělem děje a jak by se k němu měla chovat. Odpovědi na své otázky zde ale najdou nejen těhotné ženy, ale i matky nebo ženy, které o těhotenství teprve uvažují. “Když jsem poprvé otěhotněla, měla jsem pocit, že o svém těle nevím nic. Tenkrát mi poradna ABCtěhotenství velmi pomohla, patří jim mé velké dík. Teď jsem podruhé těhotná a novinky z webu čerpám neustále,” svěřuje se třicetiletá Monika H. z Prahy.

„Nezabýváme se pouze těhotenstvím, ale i samotným mateřstvím, gynekologickou prevencí a a také péčí o dítě. Všechny tyto jednotlivé části se vzájemně ovlivňují. Nejčastější dotazy se týkají těhotenského screeningu, kterým si musí projít každá nastávající matka. Proto je mu věnována i velká část článků na webu,“ doplňuje profesor Calda, který působí jako profesor na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, pracuje na Gynekologicko-porodnické klinice Všeobecné fakultní nemocnice a vede Centrum fetální medicíny a Oddělení ultrazvukové diagnostiky.

Kteří odborníci jsou připraveni pomoci?
Prof. MUDr. Pavel Calda
MUDr. Markéta Geleneky
Mgr. Petr Šobra
Doc. J. Záhumenský
MUDr. Antonín Kaprál
MUDr. M. Jaržembovská
MUDr. Antonín Šípek
MUDr. Hana Krejčí, PhD
por.as. Veronika Töpferová
por. as. R. Pantůčková

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama