reklama

Italská formule 4 začala: Ptáček zabodoval, ale hrdinou je Fittipaldi

reklama

Tři závody, třikrát pódium, z toho dvakrát první místo. To je bilance úvodního závodu seriálu Formule 4 na italském okruhu Adria International Raceway z pohledu Enza Fittipaldiho. Jeho dědeček, dvojnásobný mistr světa F1 Emerson Fittipaldi si musí mnout ruce. Jablko evidentně nespadlo daleko od stromu.

Český fanoušek se těšil na vystoupení talentovaného juniora Petra Ptáčka. Šestnáctiletý talent rozhodně nezklamal a při své premiéře v italské F4 přinesl svému týmu Bhaitech Racing body za desáté a osmé místo. Ve třetím závodě programu bohužel až tolik neuspěl a skončil až osmnáctý, když o body za páté místo přišel až v posledním kole kvůli sporné penalizaci. Jeho tým měl přesto důvod k radosti. Druhý závod dne totiž vyhrál jeho parťák Lorandi Leonardo, k tomu navíc přidal dvakrát druhou příčku. Přesto nebyl za největšího hrdinu. Tím se právem stal Enzo Fittipaldi. „Všechno klaplo skvěle. Byl to den, na který se vzpomíná dlouho,“ usmíval se mladý Brazilec. Tolik času na oslavy mít ale nebude. Už za necelý měsíc se totiž jede další díl seriálu v La Castellet ve Francii.

U francouzského zastavení samozřejmě nebude chybět ani Petr Ptáček, který nemusí být ze své premiéry smutný. Tím spíš, že se dostal i na pódium jako jeden z úspěšných nováčků. A to je úspěch jako hrom, vždyť konkurence je velká. Petr však zůstává skromně nohama na zemi. „Víme, kde jsem udělal chyby. Určitě na tom do dalšího závodu zapracujeme. Pro mě osobně tohle byla úžasná zkušenost, ze které si vezmu co nejvíce. Věřím, že příště budu silnější,“ nezoufá si Ptáček. Pokud chcete být u toho, tak si do kalendáře zapište datum 11. – 13. května.

Foto: www.acisport.it
Na závod se můžete podívat zde.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama