reklama

Jahodové daiquiri: oblíbený drink Ernesta Hemingwaye

reklama

Míchaný drink nemusí být bezpodmínečně dámskou záležitostí. Své o tom věděli i mužské ikony jako Ernest Hemingway, nebo John F. Kennedy. Za vznikem míchaného nápoje Daiquiri stojí rovněž muž – Jenning Cox, jenž jeho název odvodil od kubánské pláže. Ač se opak může zdát pravdou, tento koktejl je snadný i na domácí přípravu. Inspirujte se jeho jednoduchým receptem a nechte pány podlehnout kouzlu jahodového pokušení.

Všeobecná popularita rumu se výrazně zvedla ve 40. letech minulého století, kdy se zvýšily ceny whisky a vodky. Vzhledem k dobrým vztahům prezidenta Roosvelta s Latinskou Amerikou, se tak oblíbeným a dobře dostupným alkoholickým nápojem stal rum. Za propagátora rumového koktejlu Daiquiri je považován spisovatel Ernest Hemingway, jenž si ovšem vymyslel vlastní variantu, ve které cukr nahradil větším množstvím rumu a přidal grepovou šťávu s likérem maraschino.

„Daiquiri je barmanská klasika. Spolu s drinky Sidecar, Old Fashioned, Martini, Manhattan a Jack Rose patří do takzvané koktejlové šestky, tedy mezi šest základních míchaných drinků, které ve své kultovní knize, barmanské bibli, A Fine Art of Mixing Drinks v roce 1948 popsal David A. Embury,“ říká Brand manažerka značky Captain Morgan Karolína Kubátová.

Zařaďte jahodové daiquiri na seznam drinků na party a oslňte ženy i muže osvěžujícím nápojem. Koktejl si umíchejte z bílého rumu Captain Morgan, jenž je ideální pro přípravu míchaných drinků. Smíchejte ho s čerstvými jahodami, sirupem, limetovou šťávou a drceným ledem a mixujte!

Na jeden drink budete potřebovat:
40 ml Captain Morgan White Rum
10 ml čerstvé limetové šťávy
15 ml cukrového nebo jahodového sirupu
5-7 ks čerstvých jahod
Jahody a limeta na ozdobení
drcený led

Postup:
Všechny suroviny nadávkujte do mixéru, přidejte drcený led a mixujte, dokud nevznikne hladká směs. Přelijte do sklenice a ozdobte čerstvými jahodami a limetkou.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama