reklama

Jak se dělá Bernsteinova Mše a fotogalerie z Colours of Ostrava

reklama

Obnovená premiéra Bernsteinovy MŠE s Vojtěchem Dykem v hlavní roli ve středu 18. července otevřela letošní festival Colours of Ostrava. Návrat mimořádného díla na velké jeviště provázela emocemi nabitá atmosféra a nadšené ovace nadvakrát zaplněné Multifunkční auly Gong.

Právě dnes navíc tvůrci zveřejňují exkluzivní video, v němž hlavní aktér a producent Vojtěch Dyk nechává diváky nahlédnout do zákulisí a otevřeně hovoří o svém niterném vztahu ke geniální skladbě Leonarda Bernsteina. Producent Josef Buchta prozrazuje ambici tvůrců, přivézt představení, které má nesporně světový potenciál, do Ameriky, kde mělo v roce 1971 premiéru.

Tři speciální uvedení scénického nastudování MŠE následují na podzim v Praze a Brně: 26. a 27. listopadu v pražském Foru Karlín a 8. prosince v brněnské Hale Rondo.

Za unikátními představeními MŠE a jejich realizací stojí tým zkušených a respektovaných profesionálů. Režie a scénografie se opět ujali Michal a Šimon Cabani. Spolu s Vojtěchem Dykem se náročných pěveckých rolí zhostili Ondřej Ruml, David Uličník a další špičkoví zpěváci. Hudební těleso zahrnující bluesový band, komorní a perkusní orchestr vede dirigent Jan Kučera, tvoří jej členové B-SIDE BANDu bandleadera Josefa Buchty a přední tuzemští instrumentalisté. O sborové party se starají členové Czech Ensemble Baroque a chlapeckého sboru Pueri Gaudentes.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama