reklama

Jaký otec, takový syn! I nejmladší Fittipaldi už závodí

reklama

Když máte něco v genech, těžko to popřete. A je vlastně jedno, jestli je to láska k alkoholu, ženám nebo třeba závodění. Příjmení Fittipaldi ze startovních listin určitě jen tak nezmizí. Nejen proto, že vnuk slavného jezdce, Pietro, se nedávno upsal českému týmu Lotus a bude v jeho barvách jezdit seriál Formule V8 3,5. Pokračování totiž má i samotné křestní jméno Emerson.

Málokterá rodina se může pyšnit takovou závodnickou tradicí. Vždyť už tatínek dvojnásobného mistra světa formule 1, Wilson Fittipaldi, byl úspěšným jezdcem a v šedesátých letech se stal propagátorem motoristického sportu v Brazílii a všeobecně uznávanou personou. Dokonce i Emmova maminka, Juzy Fittipaldi, také aktivně závodila. Je tedy jasné, že i slavný závodník si něco podobného přál v případě svého potomka. Vyšlo mu to parádně.

Malý Emerson momentálně řádí na motokárách české značky Praga. A jeho tatínek? Ten se stal opět šoférem, tentokrát ovšem rodinného karavanu. „Cestujeme po celých Spojených státech. Pro rodinu je to skvělé v tom, že trávíme čas spolu. A ráno se probudíme a jsme na závodní dráze,“ pochvaluje si dvojnásobný vítěz seriálu CART i prestižního závodu Indianapolis 500. Se svým synem má jen ty nejvyšší cíle. Ostatně, co jiného od něj čekat. A malý Emerson? „Miluju rychlost, miluju závodění,“ říká se zasněným výrazem. Napadá vás přísloví, že jablko nepadá daleko od stromu? Tak tady padlo přímo pod něj…

Foto: sociální sítě

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama