reklama

Jan Čenský: Milostné scény ve filmu nebo na jevišti jsou dřina

reklama

Svou třináctou knihu, tentokrát erotický román Pohár touhy, vyslala včera v Paláci knih Luxor „do světa“ spisovatelky Markéta Harasimová. Dílo z vinařského prostředí kombinuje milostné peripetie hlavní hrdinky a mystický prvek věcí mezi nebem a zemí. Kniha obsahuje nejen „košilatá“ dobrodružství, ale i napětí a humor.

„Erotika? No proč ne. Celou knížku jsem nečetl, jen úryvek a je to docela drsné. Určitě Pohár touhy nenechám na nočním stolku ladem a přečtu si to celé,“ nechal se slyšet jeden z kmotrů, herec a moderátor Jan Čenský.

Podle našich informací perspektivně se uvažuje, že by kniha mohla být podkladem i pro scénář k filmu. Vzal by herec jednu z rolí? „Víte erotika na divadle nebo ve filmu je velká dřina. Když musíte určitou scénu opakovat šestkrát nebo sedmkrát, není to radost, ale tvrdá práce. A navíc, jakmile se před kamerami objeví postel a začne se natáčet něco lechtivějšího, s údivem zjistíte, že se ve studiu kromě těch, co záběr dělají, mačká další spousta lidí. Odkud se vzali, je záhadou, ale jsou to první diváci a ani to není zrovna příjemné. No, nechme to času, o případné roli zauvažuji, až to bude aktuální,“ dodal Jan Čenský.

Další kmotr, zpěvák Dalibor Janda o svých erotických dobrodružstvích pomlčel. „Dříve erotik, teď sklerotik, takže po mě nechtějte zážitky a zkušenosti. Nepamatuji se. Snad jen to, pokud se to dá erotikou nazvat, že se mi občas při koncertu stane, že mi přiletí na pódium podprsenka nebo kalhotky. Já tyhle věci nenosím, pro mě jsou zbytečné, takže se o tohle nadělení postarají kamarádi,“ s úsměvem řekl Janda.

Další kmotr, herec Radim Fiala o roli v erotickém filmu nikdy neuvažoval a tak to prý i do budoucna zůstane. „Jo, kdysi jsem viděl film 9 a půl týdne s Kim Basinger a Mickym Rourkem, to bylo tehdy pořádné dílo, ale od té doby podobné žánry nevyhledávám. Knížku si samozřejmě rád přečtu a tím moje erotika na veřejnosti skončí,“ informoval Fiala. Pak se křtilo, proběhla autogramiáda a na úplný závěr akce dostala autorka románu Markéta Harasimová dort ke čtyřicátým narozeninám.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama