reklama

Mistr světa ve stepu Tomáš Slavíček předvede své umění na charitativním večeru Díky tanci v Lucerně

reklama

Tomáš Slavíček, špičkový stepař, choreograf, lektor a také herec, se stal vítanou posilou hvězdného týmu, který 5. dubna od 20.00 hodin roztančí Velký sál paláce Lucerna v centru Prahy. Spolu s Tomášem řada osobností z hereckého, hudebního, sportovního a tanečního světa během jedinečného charitativního večera Díky tanci podpoří pěstounské rodiny.

Iniciátorkou pozoruhodné akce je herečka Jitka Schneiderová, patronka projektu Hledáme rodiče, který od roku 2012 pomáhá najít v České republice dostatek pěstounů schopných poskytnout péči a domov dětem, jež z různých důvodů nemohou vyrůstat ve své původní rodině. Choreografem večera bude profesionální tanečník Marek Dědík.

„Na akci mě pozval můj kamarád a kolega z La Fabriky Michal Kurtiš. Máme spolu krásné stepařsko-taneční číslo v představení Tango ó Tango a myslím, že Míša věděl, že tohle originální spojení nemůže na takové akci chybět,“ s úsměvem vysvětluje Tomáš Slavíček.

V České republice má klasický step dlouholetou tradici, stabilně se řadíme mezi tři nejlepší stepařské země světa. Do značné míry je to zásluha právě Tomáše Slavíčka – několikanásobného mistra České republiky, Evropy i světa. On sám za svůj největší úspěch považuje vítězství v mezinárodním mistrovství Severní Ameriky. Tomáš stepuje od svých pěti let a více než dvanáct let vyučuje step zájemce každého věku. Za svoji trenérskou kariéru vychoval několik mistrů světa a vytvořil mnoho vítězných choreografií. Etabloval se také coby mezinárodní porotce stepařských soutěží. „Stepařská bota má svoje kouzlo. Okované plechy ve vás probudí rytmus, a když už je máte na nohou, nejde tomu odolat… prostě stepujete,“ podotýká Tomáš Slavíček.

V současné době je Tomáš Slavíček jedním z hlavních lektorů a choreografů TAP Academy Prague, nejúspěšnější české taneční školy na mezinárodních soutěžích. V TAPU realizuje nejrůznější taneční a divadelní projekty, kurzy, workshopy pro děti, juniory i dospělé, připravuje soutěžní kolektivy. Taneční mistrovství jej dovedlo až na televizní obrazovky a divadelní prkna – do Divadla Radka Brzobohatého (Cyrano, Tančírna, Klec bláznů) a holešovické La Fabriky (Tango ó Tango).

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama