reklama

Jan Čenský: Před rokem jsem křtil lehce erotickou knihu Poháry touhy, teď autorka přitvrdila

reklama

Před pár dny se v Paláci knih Luxor křtila detektivka s erotickými prvky Déšť, kterou napsala Sára Saudková a včera byl vyslán mezi čtenáře psychologický thriller Markéty Harasimové Vůně noci, jak jinak rovněž s nádechem sexu.

Kmotry již šestnácté knihy zmíněné autorky byli lékaři z Ordinace v růžové zahradě Jan Čenský a Martin Zounar, hejtman ze stejného seriálu Pavel Nečas a jeden opravdový doktor, sexuolog Radim Uzel.

„Je to kniha z lékařského prostředí, proto jsem si pozvala zmíněné lékaře amatéry a jednoho doktora profíka, tedy v soukromí mé kamarády a dobré přátele. Ten příběh je fikce, nikdy se nestal, ale vůbec není nereálný,“ na úvod uvedla Harasimová.

„Já tu knihu četl a musím konstatovat, že z lékařského hlediska jí nelze nic vytknout, Markéta konzultovala řadu věcí s odborníky, takže se s tím vypořádala dobře. Je tam napětí, vraždy, vyšetřování vztahy no a i ta erotika a sex. Jako sexuolog bych jen podotkl, že i s ním si autorka poradila jen jsem se pozastavil trošku nad jeho frekvencí. Možná je to už mým věkem, takže budiž. Souloeníž do života patří, takže proč by se ho zříkali knižní hrdinové,“ uvedl kmotr Uzel.

„S Markétou se znám rok. To jsem poprvé křtil její knížku Poháry touhy, která byla lehce erotická a líbila se mi. Tuhle novinku jsem ještě neprostudoval, ale jak mi sama řekla trochu přitvrdila. Jsem zvědav, jinak thrillery si občas rád přečtu, takže se těším na Vůně noci,“ nechal se slyšet Jan Čenský.

„V té knížce je skoro všechno ze života – láska, nevydařený vztah, touhy, radost i zklamání, tragédie. Není to sci-fi, někdo něco z toho možná zažil nebo zažije, prostě je to příběh, kterému čtenář bude věřit. A ta erotika tam samozřejmě taky patří,“ doplnil kolegy Martin Zounar, a jelikož bouchlo šampaňské odebral se ke kolektivnímu křtu.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama