reklama

Tereza Kostková: Budu mít prázdniny jak víno

reklama

Herečka Tereza Kostková se na letošní prázdniny hodně těší. A to i přesto, že je bude mít částečně pracovní. Poprvé a hned v letošní světové premiéře původní adaptace románu Betty MacDonaldové Kdokoli může dělat cokoli se představí na Letní scéně Divadla Ungelt, přesněji pod otevřeným nebem na hradčanském Novém Světě.

„Je to paráda a ani slůvkem si nestěžuji. Celý den budu mít volno, mohu být na zahrádce, u vody, na výletě a pak si půjdu večer hezky zahrát s kolegy. Prostě to jsou pro mě prázdniny jak víno,“ s nadšení se svěřila Tereza. Jak přiznala, vzala roli v dramatizaci tohohle humoristického románu i proto, že autorka Betty MacDonaldová patří mezi její oblíbené.

„Mám ji hodně ráda. Už čtrnáct let hraji ve Viole v představení Hodně smíchu a pár slz, ve kterém je zachycen životní a úsměvný optimismus Betty MacDonaldové. Tady na Letní scéně Ungeltu to bude jiný tvar a jiný žánr a jiná divadelní forma a to mě hodně zajímá. A také se mi líbí, že se na jevišti sejdu
s kolegy, které mám ráda třeba s Jitkou Smutnou, které hraje moji maminku a třeba i s Mášou Málkovou, Evou Josefíkovou, Jiřím Hánou atd. atd.,“ dodala Tereza Kostková.

Na Letní scéně Divadla Ungelt ovšem zdaleka nepůjde o jedinou inscenaci. Diváci se mohou těšit i na hořkou komedii Willa Ena Život podle Jonesových s Vandou Hybnerovou, Lucií Štěpánkovou, Miroslavem Táborským a Ladislavem Hamplem a také na Skleněný strop Davida Hareho, kde excelují Tatiana Vilhelmová a Jiří Langmajer a třetím do party je buď Vincent Navrátil, nebo Vladimír Pokorný.

A aby toho všeho nebylo málo připravena je i série dvaceti představení Simony Stašové, která bude hrát prim ve hrách Drobečky z perníku, Filumena Marturano, Skleněný zvěřinec, Poslední ze žhavých milenců, Římské noci a Vězeň na druhé Avenue.

Letní scéna Divadla Ungelt se otevře 1. července právě premiérou komedie Kdokoli může dělat cokoli a uzavře se 31. srpna Skleněným stropem.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama