reklama

Jedete s dětmi na hory? Nezapomeňte na úrazové pojištění

reklama

I letos stráví řada rodin svátky na horách. Se zimními prázdninami bohužel souvisí také zvýšené riziko dětských úrazů. Jak jim předcházet a jak minimalizovat případné finanční následky vám poradí pojišťovna MetLife.

Příčinou většiny dětských „lyžařských“ úrazů jsou především pády po nekontrolované jízdě, nárazy do pevných předmětů a srážky s jiným lyžařem. Následkem jsou tak většinou různé pohmožděniny, zlomeniny rukou a nohou nebo úrazy hlavy. Úplně předejít úrazům nejde, ale riziko jejich vzniku můžeme výrazně ovlivnit. Jaká pravidla byste měli dodržovat, abyste zajistili co největší bezpečnost nejenom vašich dětí?

Bezpečnostní výbava je základ. Volte výrazné barvy a nezapomeňte na helmu.

Při lyžování a jízdě na snowboardu nikdy nezapomínejte na helmu, a to nejen u dětí, ale i u sebe. V nejednom případě se již prokázalo, že helma opravdu dokáže zachránit život. Zvažte také chrániče páteře a další pomůcky, obzvlášť při lyžování v náročnějších podmínkách.

Při oblékání se vždy řiďte počasím a nezapomínejte, že podmínky na horách jsou velmi proměnlivé. Vrstvěte a pořiďte si nepromokavé a větru vzdorné oblečení. Při oblékání dětí se snažte řídit jednoduchým doporučením pediatrů – v jakémkoliv počasí by na sobě měly mít vždy o jednu vrstvu oblečení více než dospělí. Volte výrazné, dobře viditelné barvy.

Nepodceňujte počasí. Protože děti ztrácí tělesné teplo rychleji než dospělí, ale často to nevnímají, pravidelně je kontrolujte, choďte s nimi často dovnitř, kde se mohou zahřát a převlékejte jim mokré oblečení. V extrémním mrazu a větru udržte děti uvnitř, byť třeba svítí sluníčko. Nikdy s nimi nechoďte ven během sněhové bouře – „bílá tma“ způsobuje dezorientaci.

Prozkoumejte terén a nebojte se lekcí pro začátečníky.

Během první jízdy si sjezdovku projeďte pomalu, křížem krážem a pořádně ji prozkoumejte. Všímejte si změn sklonu kopce, ledových a vydřených ploch, stromů, křížení s jinými sjezdovkami a vleky atd. Upozorněte děti na potenciálně nebezpečná místa a vysvětlete jim, na co si mají dávat pozor a jak se chovat.

Obzvlášť pokud jste začátečníci nebo na lyžích/snowboardu stojíte po delší době, nebojte se lyžařské školy. Zkušený lyžařský a snowboardový instruktor pomůže nejen vypilovat styl jízdy, ale také vám dá základní bezpečnostní tipy a vysvětli vám a vašim dětem, jak například správně padat. Naučíte se také, jak sledovat situaci kolem sebe a předvídat ji. K tomu samému je třeba vést i malé lyžaře.

Nezapomeňte děti pojistit.

Téměř nikdo už dnes naštěstí nevyráží lyžovat do zahraničí bez cestovního pojištění, na úrazové však lidé často zapomínají. To je dobré mít sjednané, ať už jedete kamkoliv, a u dětí to platí také. V případě úrazu vám pojištění pomůže pokrýt náklady na následnou léčbu, například pokud budete muset zůstat s dítětem nějakou dobu doma či nakupovat rehabilitační pomůcky. Nabídka dětského pojištění na českém trhu je poměrně široká a kromě kvalitního pojištění pro případ úrazu či dalších rizik můžete získat i něco navíc. Například pojišťovna MetLife nabízí flexibilní dětské pojištění Kamarád s výplatnou až dvojnásobného pojistného plnění v případě, že k dětskému úrazu dojde v období prázdnin a s balíčkem šikovných asistenčních služeb zdarma, např. hlídání, úklid, dovoz léků a nákupu nebo služby lékaře na telefonu.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama