reklama

Dan Hůlka si zahraje svého oblíbeného hrdinu

reklama

„Jako kluk jsem Robinsona Crusoa přečetl snad desetkrát, nebo možná ještě o něco víckrát. Byl to můj hrdina a tahle knížka o jeho dobrodružstvích byla moje nejoblíbenější. Teď si ho zahraji v chystaném muzikálu Robinson hudebního skladatele Zdeňka Hrubého, libretisty Ivana Hubače, Jana Krůty, který napsal texty písní a režiséra Jiřího Adamce. Premiéra bude 30 března příštího roku tady v Divadle Hybernia. Už nějakou dobu zkoušíme a přiznávám, moc mě ta práce baví,“ řekl na tiskové konferenci k chystanému dílu Dan Hůlka.

Jak prozradil, když dostal nabídku zahrát si svého oblíbeného hrdinu dlouho se nerozpakoval. „Víte, já pokaždé, když do něčeho jdu tak požádám o scénář, chci vědět, jaká bude hudba, kdo tvoří realizační tým a kdo bude účinkovat. Nikdy bych nešel do ničeho, co by mne neoslovilo. V případě Robinsona nebylo u mě co řešit, všechno bylo OK. Podle mého názoru jde o muzikál se skvělou hubou, výborným příběhem, prostě že jde o kvalitní dílo, které se určitě bude líbit,“ doplnil Hůlka.

Podobně hovořila i Kateřina Brožová, která si v muzikálu „střihne“ hlavní ženskou postavu, velkou lásku Robinsona, Mary. „Kdo by neznal Robinsona Crusoa od Daniela Defoa. Já mám dokonce doma jedno staré vydání téhle knížky. Dokonce jsem jako holka přečetla i Vinetoua, takže tihle hrdinové ke mně patří. A když mě oslovil režisér Adamec, zda bych nechtěla hrát tuhle roli, řekla jsem ano. Dělali jsme spolu řadu věcí, takže nebylo o čem dlouho přemýšlet. Kolem tohohle díla se sešel parádní spolek lidí a já věřím, že Robinson bude fajn představení,“ řekla Brožová.

Autor hudby Zdeněk Hrubý přiznal, že myšlenka na tenhle muzikál vznikla už před šesti lety. Od té doby se začaly rodit písničky, kterých v muzikálu zazní pětadvacet. „Velmi si vážím toho, že hlavní roli ztvární Dan Hůlka, kterému jsem jí vpodstatě skládal na tělo. Nebyla to jednoduchá cesta, jen málokdo věřil, že se dá Robinson udělat jako muzikál. A dá se, jak se budou moci diváci přesvědčit od konce března příštího rok,“ uvedl Hrubý.

Kromě Dana Hůlky, kterého bude alternovat Peter Strenáčik a Kateřiny Brožové, jíž bude střídat Jana Adamcová se v Robinsonovi představí další známé herecké a pěvecké tváře např. Josef Vágner, Michaela Tomešová, Miroslav Etzler, Miroslav Hrabě, Tomáš Savka, Magda Malá atd. atd.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama