reklama

Jiří Adamec: Já a turistika? Docela ano, ale kam zamíříme, o tom rozhoduje manželka

reklama

Plno dětí jako smetí a skoro stejné kvantum dospěláků, především vyznavačů a milovníků turistiky, si v pátek dalo dostaveníčku v Paláci knih Luxor, kde se netradičně, čajem z termosky, křtila kniha známé „facebookové matky“ Lucie Nachtigallové Výlety s tajenkou. Jde o publikaci kam vyrazit s dětmi do přírody, jak poznávat nová místa, užít si rodinná dobrodružství a ještě si procvičit „šedé buňky mozkové“.

„Naše rodina je cestováním a poznáváním posedlá, zejména proto, že manželka je v tomhle směru dominantní postavou. Ona rozhoduje, kam se pojede nebo půjde, pak mi sdělí kolik to bude stát a kde budeme bydlet. A není to jen v zahraničí. I u nás doma hledá v časopisech různá tajemna, která bychom měli odhalovat a prozkoumat. Musím ovšem přiznat, že více jezdí Jana s dětmi, já se zúčastňuji, jak mi to práce dovoluje a také když je nutně potřeba řídit auto,“ s úsměvem vysvětlil na akci jeden z kmotrů knihy, režisér Jiří Adamec, který se hned na místě do dílka začetl.

Další kmotr, nebo vlastně kmotra, Štěpánka Duchková se ráno vrátila z dovolené na Mauriciu, ale jak prozradila, křest si se svými dvojčaty nechtěla nechat ujít. „Já turistka jsem. Jako holka mám rekord 32 km chůze za krásami Čech, teď, co mám kluky je to výrazně horší, ale není všem dnům konec. Jak jsem zběžně do knížky jukla, máme na Velikonoce jasno. Z Mauriciu vyrazíme do Berouna a to přímo do zdejšího medvědária za Kubou a Matějem, známými huňáči z oblíbeného Večerníčku,“ uvedla Duchková.

Také další kmotry Radka Rosická, Leona Gyöngyösi či Eva Decastelo prý vůbec nejsou líné na krok a vydání Výletů s tajenkou přivítaly. „Není nic lepšího, než vyrazit s rodinou do přírody a za poznáním a určitě najdeme řadu tipů, kam zamířit. Vždyť je u nás tolik krásných míst, která ještě neznáme,“ shodly se dámy a i jejich přítomní potomci souhlasně přikyvovali.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama