reklama

Ordinace v růžové zahradě oslavila 1000. díl velkolepě

reklama

Když padla první klapka seriálu Ordinace v růžové zahradě, vůbec nikdo netušil, jaký fenomén z něho vzejde. Když se spojí obě řady, vyjde z toho, že dnes televize Nova odvysílá už 1000. díl seriálu! Takovou slávu bylo nutné řádně zapít a tak se i stalo včera v Občanské plovárně na velkolepém večírku, kde se sešly současné ale i dřívější tváře seriálu.

Večerem provázel, jak jinak, herec Petr Rychlý, který coby doktor Čestmír Mázl, jenž je stálicí doktorského týmu od prvních dílů. Za přínos seriálu mu na této unikátní sešlosti tvůrci udělili speciální skleněnou cenu, kterou dostala rovněž Zlata Adamovská, která v Ordinaci hraje doktorku Bělu Valšíkovou, či Petrův seriálový syn Ladislav Ondřej nebo sympatická barmanka Ivana Jirešová.

„Vůbec jsem netušila, že se seriál rozjede a že bude tak úspěšný. Také jsem se styděla chodit na kamerovky, protože jsem do té doby byla divadelní herečka. V tu dobu jsem si ale řekla, že divadlo už dělat nebudu, protože to na mě bylo dost náročné. A tím jsem se v podstatě vrátila k profesi, kterou jsem vystudovala,“ vzpomíná Ivana na své první díly.

Na sešlost dorazila i Bára Štěpánová, která hraje vrchní sestru Babetu Trefnou. „Nejsem člověk, který by se vracel ve vzpomínkách, ale spíš jsem za tu roli opravdu vděčná, protože když mi ji tehdy producentka Lenka Hornová nabízela, tak jsem měla strach, aby to nebyla prvoplánová postava, protože nemám ráda jednoduché postavy. Ona mi řekla, že chce, aby ta postava připomínala sestru, kterou hrála Iva Janžurová v Nemocnici na kraji města. U ní ten humor je, ale jsou tam i další polohy,“ řekla herečka a dodala: „Nechápu, proč herečky omílají pořád dokola, že se dobře hrajou potvory. Já si myslím, že dobře se hraje postava, která je dobře napsaná, je bohatá, má nějaké tajemství.“

Přestože si Bára většinu času natáčení užívá, najdou se i momenty, které byly pro ni dost těžké. „Poslední dobou si uvědomuju, že nemám ráda, když nějaká postava odchází tím, že umře. Když jsme točili umírání Honzy Šťastného, tak to bylo strašně těžké pro všechny a přestože já vím, že to hrajeme, tak ten mozek neví, že ta emoce je hraná. Takže je člověk vyčerpaný, jak kdyby opravdu prožíval nějakou bolest. Teď budeme točit pohřeb Andrey a zjistila jsem, že je mi to dost nepříjemné,“ dodala herečka.

Na akci dále nechyběly další hvězdy seriálu jako Petr Štěpánek, Daniela Šinkorová, Michaela Badinková, Adam Kraus, Lucie Zedníčková, Tereza Kostková, Dana Batulková, Libor Stach nebo nováčci Anička Slováčková.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama