reklama

Trhák se vrací – z filmového plátna na jeviště

reklama

Jak ve včelím úlu to včera vypadalo v Divadle Broadway. Na dvě stovky uchazečů o některé role v chystané hudební komedii autorů Zdeňka Svěráka, Ladislava Smoljaka, Vítězslava Hádla a režiséra Radka Balaše Trhák, si prozpěvovalo ve stoje i vsedě, a s napětím očekávalo, kdy na ně přijde řada, aby předvedlo svůj um. A jak by ne. Zahrát, zazpívat a zatančit si v novém Trháku je tahák, neboť vzniká na motivy slavného stejnojmenného filmu z roku 1980 a i dnes ho každý zná.

„Byl jsem mile překvapen úrovní uchazečů. Klobouk dolů o některých z nich určitě ještě v budoucnu uslyšíme. Bylo to první kolo konkurzů, ovšem v předkole, kde se vybírali adepti na hlavní role je už jasno. Nebudu prozrazovat všechna jména, tak jen pár, na jevišti se objeví třeba Pepa Vojtek, Martin Dejdar, Marek Vašut a další,“ uvedl režisér Radek Balaš.

Jak dále prozradil, film Trhák je zhruba o tom, jak se dělá hudební film, inscenace, jejíž premiéra se chystá na říjen letošního roku bude trošku jiná. „Bude to o tom, jak se na divadle připravuje třeba muzikál. A ještě drobnost, v našem divadelním Trháku bude více písniček, než v tom filmovém. A proč jsem do tohohle díla šel? Na to je jednoduchá odpověď. Bylo to z obrovské úcty vůči všem autorům,“ dodal Radek Balaš.

Zbývá tedy vybrat ze včerejších účastníků konkurzu ještě několik adeptů na alternace, company a pro pár menších rolí. A že Trhák je opravdovým lákadlem svědčilo i to, že se pondělního výběru zúčastnila třeba Dana Morávková, Bořek Slezáček, Miroslav Etzler, Josef Carda, Genny Ciatti a další známé tváře.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama