reklama

Jiří Lábus: Sluhu Francla jsem měl rád

reklama

V kinech už běží očekávaný romantický thriller Hastrman, který režíroval Ondřej Havelka a byl natočen na motivy stejnojmenného úspěšného románu Miloše Urbana oceněného Magnesií Literou.

„Je to krásný a zároveň podivný milostný příběh, který se odehrává v kulisách českého venkova počátku devatenáctého století. Osvícenský aristokrat se osudově zamiluje do venkovské dívky. Příběh je orámován pohanskými rituály a lidovými zvyky. Není to realistický, ale spíše mystický příběh a je to jiný film, než jaké u nás vznikají,“ vysvětlil Ondřej Havelka, známý zpěvák, muzikant, herec a režisér hudebních a divadelních představení, pro něhož byl Hastrman filmovým debutem.

Hlavní postavou příběhu je hastrman alias baron de Caus, kterého ztvárňuje Karel Dobrý, jeho filmovou lásku Katynkou hraje Simona Zmrzlá. „Hastrman je živelný polobůh svíraný společností, který nechává svým pudům průchod. V tom filmu je dobře ilustrovaná lidská malost, velkou roli představují emoce a stud, ale zároveň zločin a všechny nízké věci v nás. Víc neprozradím, jen snad to, že natáčení Hastrmana byla velice příjemná a hezká práce,“ nechal se slyšet Karel Dobrý.

„Moje Katynka je nespoutaná a nezávislá dívka, dnes by se dalo říci, na svou dobu emancipovaná. To je na této hrdince zajímavé a mně blízké. Katynka ví, co chce, a také si zatím jde. Za čím? No to přeci uvidíte,“ řekla Simona Zmrzlá.

Jiří Lábus se, stejně jako ostatní, zhostil své role – sluhy Francla, skvěle. „Už jsem sluhu kdysi hrál, takže
v pohodě, ovšem tenhle mě hodně bavil a měl jsem ho rád. Je to člověk, který dělá všechno naplno. Šel jsem do toho filmu, protože se mi moc líbil scénář a přesvědčilo mě i to, že takový žánr tu už dlouho nebyl. Podle mě jde o výjimečné dílo,“ uvedl Lábus.

Kromě zmíněných herců v příběhu hrají např. Jan Kolařík, Jiří Maryško, David Novotný, Norbert Lichý, Vladimír Polívka a řada dalších.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama