Něžná kráska Táňa Pauhofová v nové komedii Po čem muži touží hraje šéfredaktorku Playboye. Jak si svou roli užívá?

Autor: dne 21 dubna 2018

Natáčení nové komedie Po čem muži touží je právě v plném proudu! Včera už v ranních hodinách filmový štáb obsadil pražský klub Misch Masch, kdenatáčel závěrečnou scénu velké oslavy úspěšného vydání magazínu Playboy.

Hlavní postavou je opět charismatický cynik Karel Král, tentokrát však už v ženském těle. Této role se zhostila Anna Polívková, na place však nechyběly ani další výrazné osobnosti jako Oldřich Navrátil, Lucie Polišenská, Lucie Šteflová a v neposlední řadě i Táňa Pauhofová, která v novém filmu hraje šéfredaktorku Playboye.

„Ve filmu tento časopis prochází velkými změnami a proto to, že jsme se dopracovali k novému a dobrému číslu stojí za oslavu. Na večírku, o němž je dnešní scéna, pak pronesu proslov,“ prozradila během natáčení Táňa, která se na roli nemusela nijak zvlášť připravovat.

„Nebylo potřeba roli nějak studovat. Práce šéfredaktora nevyžaduje nějaký speciální trénink, jeho práce je především o tom, jakým způsobem komunikuje s lidmi a jak je vede. Ale měla jsem možnost se střetnout na place s reálnou redakcí Playboye, s kterou jsme si vyměnili názory,“ řekla herečka. Ta s režisérem Rudolfem Havlíkem spolupracuje poprvé a už teď je jasné, že si oba padli do oka. „Pro mě je to příjemná oddychovka. Sešla se tu i výborná skupina lidí. Ruda Havlík je velmi příjemný a šikovný člověk,“ prozradila Pauhofová.

Hrát šéfredaktorku je pro ni příjemnou zkušeností, přesto přiznala, že ji taková profese neláká a raději zůstává v pozici čtenáře. „Jsem milovník knih, stejně tak čtu časopisy a noviny kvůli tomu, abych měla přehled. Playboy jsem už měla v ruce a musím říct, že se tam najdou i velmi zajímavé články a rozhovory,“ uznává krásná Slovenka.

Závěrečnou scénou však natáčení rozhodně nekončí a filmový štáb i herce čeká ještě spousta práce. Natáčet se bude totiž ještě celý týden a z Prahy se všichni přesunou na Vysočinu, kde se bude jezdit na kolech. Doposud se většina scén natáčela v redakci a režisér Rudolf Havlík je s hotovou prací spokojen. „Zatím všechno vychází dobře, nemůžu si na nic stěžovat. S většinou lidí je to první spolupráce. Jen s Aničkou Polívkovou jsem už točil Pohádky pro Emu. S Jiřím Langmajerem a Táňou Pauhofovou jsem se sice viděl poprvé, ale věřím, že ne naposled, protože nám ta spolupráce svým způsobem svědčí a jsou to hlavně super lidi, které mám rád,“ říká Havlík.

Původně však režisér zamýšlel do ženské obdoby Karla obsadit jinou herečku než Annu Polívkovou. „Měl jsem samozřejmě nějakou představu. Původně jsem zvažoval Aničku Geislerovou, protože spolu už něco točili a chtěli jsme spolupracovat dál, ale nakonec budeme společně dělat něco jiného a protože tohle je víc komediální záležitost, tak jsme tu roli svěřili Aničce Polívkové a ta se toho zhostila opravdu výborně,“ přiznal nakonec Rudolf Havlík s tím, že v původní verzi scénáře měl figurovat dokonce i jiný pánský magazín než Playboy. „Já ho nikdy dřív nečetl. Viděl jsem ho až teď na natáčení samozřejmě a oceňuji, že v něm vycházely opravdu dobré povídky a myslím si, že ti lidé dělali tu svoji práci dobře a je to kvalitní časopis,“ řekl režisér.

A jak vznikl vlastně námět na film? „Nápad vznikl úplně jednoduše, protože mám rád filmy o přeměnách, které se dřív točily – například Na Hromnice o den více. Hrozně mě to bavilo psát a s Radkou jsme to dělali pro zábavu a neřešili jsme to, jestli z toho nakonec vznikne film. Chtěli jsme se pobavit a uklidnit, když jsme v té době psali jiný scénář,“ dodal Rudolf Havlík, který na scénáři spolupracoval s Radkou Třeštíkovou.

Ve filmu dále hrají: Jiří Langmajer, Andrea Hoffmannová, Sára Sandeva, Matěj Hádek, Pavla Tomicová, Jiří Havelka, Lenka Vlasáková, Naďa Konvalinková, Ester Kočičková, Jakub Volák, Vojtěch Babišta, Jana Synková a Jiří Maryško. Premiéra je připravena na 20. září 2018. Do kin uvede společnost Cinemart.

Foto: Herminapress

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit Přihlášení

Napište odpověď