reklama

Jitka Boho našla poklad svého dětství v elektrikáři, Lucie Křížková záviděla kamarádkám

reklama

Jitka Boho a Lucie Křížková mají ke svým zaměstnáním ještě jeden neméně náročný závazek, bývalé královny krásy zastávají role maminek. S čím si hrály, když byly ony malé, a jak vypadá hraní u nich doma dnes? O tom se obě rozpovídaly na slavnostním otevření nového dětského světa Maxíkov v Centru Černý Most.

 „Nebyla jsem dítě, které by úplně posedělo, spíš jsem hledala nějaké různé opičí dráhy, věci, které jsem mohla prolézat a zkoumat, to bylo moje,“ prozradila o svém dětském světě Lucie Křížková. Není tedy divu, že si se svými dětmi nenechala ujít otevření nového dětského koutku Maxíkov v Centru Černý Most.

Její syn David totiž nepadl daleko od stromu: „Davídek začal být taková opička. Opravdu neposedí, všude skáče a hopsá, takže jsem ho přihlásila na gymnastiku.“ Temperament mladší dcery Loly se prý ještě ukáže. Pokud se v ní také odrazí Lucčin obraz, pravděpodobnost, že bude závidět ostatním kamarádkám, je nemalá. „Měla jsem i svoje panenky, ale vždycky jsem spíš záviděla ostatním kamarádkám jejich hračky. Člověk si zkrátka oblíbí to, co vidí u jiných.“

Jitka Boho závist v dětském věku pravděpodobně nepocítila. Jitka uvádějící „dětského elektrikáře“ jako svou nejoblíbenější hru, byla pravděpodobně skromnější povahy. „Spíš než panenky mě zajímaly ty hry, kde jsem se něco naučila.“ Možná právě proto pořídila pro svou dceru moderní prostředek vzdělávání – tablet. „Musím říct, že je neuvěřitelně šikovná, protože jí nejsou ani dva roky a už zvládá pexeso s velkým množstvím obrázků. Dokonce je v tom lepší než já,“ říká mladá maminka a zároveň jedním dechem dodává: „Samozřejmě se snažím hlídat čas, který s tabletem tráví a hodně si hraje také s dřevěnými hračkami, ty u nás teď vedou.“

Náročné přípravy do pořadu Tvoje tvář má známý hlas hvězdě ve výchově dcery překvapivě nebrání, ba dokonce pomáhají. „Myslím, že nám všem působení v Tváři prospělo. Třeba Rozárka se naučila nebýt mamánek, v době mých zkoušek byla s babičkou.“ Tréninkům se však musí věnovat i doma. „Když jsem nacvičovala, malá do toho tancovala. Teď, když ji přebaluji a zabroukám si melodii některé z písní, Rozárka začne tancovat,“ uvedla s úsměvem Jitka.

Maxíkov je nový dětský koutek v Centru Černý Most. Na ploše přes 450 m2 si může najednou hrát až 230 dětí, a to ve věku 0–11 let. Maskot tygřík Maxík je provede čtyřmi speciálními zónami – ostrovy, jezírko, les a hnízdo, kde se pobaví všichni malí rošťáci.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama