reklama

Po Kierovi, Skarsgårdovi a Keitelovi si v Nabarveném ptáčeti zahraje také Julian Sands

reklama

Známý britský herec je čtvrtou mezinárodní hvězdou, která potvrdila účast v právě vznikajícím filmu Václava Marhoula.

Britský herec Julian Sands, kterého čeští diváci znají např. z filmů Helena v krabici, Leaving Las Vegas, Nahý oběd nebo Dannyho parťáci 3, doplní trojici mezinárodních hereckých es, která přijala roli v Marhoulově filmové adaptaci světového bestselleru Jerzy Kosińského Nabarvené ptáče. Jeho kolegové Udo Kier, Stellan Skarsgård a Harvey Keitel  se buď již na place objevili nebo je natáčení čeká v nejbližších dnech.

Julian Sands svým podpisem na smlouvě definitivně potvrdil, že chce být u vzniku mimořádného filmového díla. V hluboce dramatickém příběhu ztvární postavu sedláka Garbose. První natáčecí den, stejně jako  Harvey Keitel, absolvuje již tento týden. Natáčení bude probíhat v okolí Českého Krumlova a Hartmanic na Sušicku. Julian má na svém hereckém kontě více než 70 celovečerních filmů, desítky televizních filmů i seriálů –  mj. 24 hodin, Dexter, Castle na zabití nebo Gotham.

„Stejně jako u ostatních bylo nejpodstatnější to, že se mu líbil scénář. Měl jsem trochu obavy, jestli i tak tu roli přijme. Sedlák Garbos je totiž v mém filmu zcela bez pochyb tou největší negativní postavou. Naštěstí to pro něj nehrálo doslova až tak velkou roli.“ říká režisér, scenárista a producent Václav Marhoul.   

Nabarvené ptáče

Ve snaze uchránit své dítě před masovým vyhlazováním Židů, rodiče posílají syna k příbuzné na venkov kdesi ve východní Evropě. Chlapcova teta však nečekaně umírá a tak je dítě nuceno vydat se na cestu a protloukat se úplně samo divokým a nepřátelským světem, ve kterém platí jen místní pravidla, předsudky a pověry. Jeho snahu o doslovné fyzické přežití ale po válce střídá jiný boj. Boj, kterého si ani není vědom, boj sama se sebou, boj o svou duši, o svojí budoucnost…

Jerzy Kosiński (1933 Lodž – 1991 New York) čerpal inspiraci pro svůj první román částečně z vlastních zkušeností a traumat – kvůli židovskému původu se během války skrýval na polském venkově. Název „Nabarvené ptáče“ si Kosiński vypůjčil z lidového prostředí, protože toto sousloví označuje kdysi oblíbený vesnický zvyk, kdy lidé chytali ptáky, kterým posléze barvili peří těmi nejkřiklavějšími barvami.

Takto obarveného ptáčka potom vypustili zpátky mezi jeho druhy. Hejno však nabarvené ptáče už mezi sebe nepřijalo, vždy ho uklovalo v domnění, že se jedná o nepřítele, o cizorodý prvek v jejich hejnu. Stejně se cítí i hlavní hrdina románu, který se vždy a všude, díky své zjevné odlišnosti, setkává jen se strachem, opovržením a krutostí. Hlavním hrdinou románu je malý chlapec, který je NABARVENÝM PTÁČETEM.

Václav Marhoul

Nabarvené ptáče je třetím celovečerním filmem, pod kterým je Václav Marhoul (1960, Praha) podepsán coby scenárista, producent a režisér. Předcházející filmy Mazaný Filip (2003) a především Tobruk (2008) získaly četná domácí i mezinárodní ocenění, včetně Českých lvů. Produkčně se podílel na snímcích Pražská pětka (1989) a Kouř (1990), jako producent pak na filmu Postel (1998).

Václav Marhoul je absolventem FAMU, obor produkce, postupně pracoval pro Českou televizi, Krátký film, ve Filmovém Studiu AB Barrandov začínal jako asistent produkce, aby se pak v letech 1990–1997 stal jeho generálním ředitelem. V roce 1997 založil vlastní společnost Silver Screen s.r.o., jejíž náplní je především výroba celovečerních filmů a organizování akcí v oblasti divadla a výtvarného umění.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama