reklama

Jitka Schneiderová: Miluji svého režiséra!

reklama

Nějakou dobu se znají, ale teprve teď obsadil režisér Milan Schejbal do hlavní ženské role jedné z nejslavnějších situačních komedií francouzského dramatika Georgese Feydeaua Brouk v hlavě v divadle Studio DVA Jitku Schneiderovou. A zasloužil si od ní jen slova díků.

„Miluji svého režiséra. Jednak mě dal dohromady s mým divadelním manželem Filipem Blažkem a pak si užívám roli Marcely Champsboisy v tomhle chystaném skvělém představení. Já jsem tu hru viděla kdysi na Vinohradech ve vynikajícím obsazení a byla to paráda. A teď si v ní zahraji, a to je mi líbí a moc se těším. A o čem ta komedie je? Nechci nic moc prozrazovat, tak jen naznačím – manžel Filip Blažek, neboli Viktor Emanuel je vzorňák, který se zaplete do něčeho, zač vlastně nemůže, já, jako milující manželka se to snažím řešit. Jde o domnělou nevěru v hotelu U Galantní kočičky, do které jsou zataženy všechny postavy. A je to legrace od začátku do konce,“ nechala se slyšet v průběhu zkoušek Jitka Schneiderová.

I Filip Blažek se nad rolí, nebo vlastně dvojrolí, kdy hraje téměř dokonalého manžela a poněkud slaboduchého sluhu Boutona, rozplývá. „Já jsem, asi ke své smůle, ono legendární představení ve Vinohradském divadle neviděl, ovšem nevidím to jako minus, protože jsem tou hrou v uvozovkách nepolíben. Hraji tu dvojroli, která bude pořádnou honičkou při převlékání kostýmů bez myšlenek, jak to kdo kdy zahrál. Je to nádherná situační komedie a doufám, že se lidi budou bavit,“ uvedl Filip Blažek alias Viktor Emanuel Champsboisy.

„Přiznávám, měl jsem hned jasno, že hlavního představitele téhle komedie bude hrát Filip Blažek. Spolupracovali jsme spolu mnohokrát, takže on byl mou jedinou alternativou. Zvládá skvěle charakterní role, bude výborný i v téhle komedii. On je vlastně takové hravé dítě, a to je pro herce dobře. Zvládne cokoli a rád baví sebe i diváky a tahle dvojrole mu skvěle sedne. No, přijďte a uvidíte,“ řekl režisér Milan Schejbal.

Premiéra Brouka v hlavě se uskuteční 21. června na Letní scéně Vyšehrad. Kromě zmíněné dvojice hlavních představitelů se na scéně vydařené „ptákoviny“ objeví i Roman Štabrňák, Michal Slaný, Lukáš Král, Mojmír Maděrič, Berenika Kohoutová, Kristýna Janáčková a řada dalších známých tváří.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama