reklama

Joe Lynn Turner z Deep Purple a další hudební hvězdy uctili hudebním videoklipem památku Václava Havla

reklama

Čeští i světoví hudebníci se propojili v unikátním projektu The Parliament Of Souls, kterým uctili památku Václava Havla. 

Vedle premiéry anglicko-francouzské verze hudebního videoklipu The Parliament of Souls (Vláda dušiček) a dokumentárního filmu In Love We Trust se v rámci projektu uskutečnil i slavnostní galavečer, jenž hostil řadu hvězd v čele s Joem Lynn Turnerem z Deep Purple. Koncert proběhl 5. listopadu v zaplněném pražském Paláci Žofína, za velkých ovací nadšeného publika. Mrknout se na to můžete ZDE.

Videoklip The Parliament of Souls bude oficiálně vypuštěn do médií a na internet tuto neděli 18. prosince 2016 – v den smutného 5. výročí odchodu Václava Havla. The Parliament Of Souls je mezinárodní projekt, který je současně věnován všem lidským duším a vzpomínce na duše těch, kteří s námi už být nemohou. Jedná se o anglicko-francouzskou verzi hudebního videoklipu Vláda dušiček a o dokumentární film nazvaný In Love We Trust. Projekt propojil zvučná hudební jména, spolupodíleli se Joe Lynn Turner (Deep Purple, Rainbow či Yngwie Malmsteen), Celeste Buckingham, Justin Lavash, George Gakis, Juwana Jenkins či Chantal Poullain. Klip je ke zhlédnutí zde (neveřejná verze – do oficiálního zveřejnění 18.12.2016).

Mezinárodní verze videoklipu navazuje na videoklip Vláda dušiček z roku 2013 ke stejnojmenné skladbě skladatele a producenta Zdeňka „Berry“ Berana na text Michala Horáčka. V hlavních rolích se v české verzi objevily herečka Ivana Chýlková a sólistka baletu Národního divadla Zuzana Šimáková. Původní part nazpíval František Segrado za doprovodu skupiny Glanc.

Dokumentární film In Love We Trust režiséra Janka Cingroše pak mapuje vznik a vývoj projektu. Před kamerou se objeví všichni interpreti, kteří mimo jiné vzpomenou na Václava Havla a také se zamýšlí nad morálními hodnotami současného světa. Dokument ke zhlédnutí zde.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama