reklama

Jubilejní 10. ročník ČESKO ZPÍVÁ zná své vítěze

reklama

Velkolepým finálovým galavečerem vyvrcholila o víkendu v Trutnově celostátní pěvecká soutěž s mezinárodní účastí „ČESKO ZPÍVÁ 2016“. 1. a 2. dubna 2016 proběhla ve Společenském centru UFFO semifinálová a finálová kola, a nyní již tak známe vítěze jubilejního 10. ročníku soutěže, která si získala srdce mnoha mladých pěveckých talentů i hudebních odborníků.

Víkend, nabitý skvělými pěveckými výkony soutěžících a fantastickou atmosférou, vynesl na pomyslné nejvyšší stupně vítězů dvě talentované dívky z Brna a soutěžící ze Slovenska. Devítiletá Emma Mária Bujňáková z Pečovské Nové Vsi zvítězila v populární Ceně internetu, ve které si svého vítěze zvolila veřejnost hlasováním prostřednictvím SMS zpráv. Vítězkou kategorie Sólisté 9 – 14 let se stala Adriana Hrdličková (která si současně odnesla i Cenu diváků, ve které pro své favority hlasovali přítomní diváci) a jako nejlepší soutěžící v kategorii Sólisté 15 – 26 zvolila odborná porota Kateřinu Kolčavovou.

V rámci doprovodného programu vystoupila celá řada hostů. Nabitému sálu trutnovského UFFa zazpívali mimo jiné Michaela Gemrotová, Jan Bendig či úspěšní soutěžící dřívějších ročníků ČESKO ZPÍVÁ Eva Matějovská, Michal Horák a Denisa Grmolcová. V rámci galavečera, kterým provázeli moderátoři Jakub Schmidt a Romana Pacáková, pak vystoupili například Kamila Nývltová a Josef Vágner, tanečnice TŠ Bonifác a nechyběla také úchvatná světelná magie – Daniel LED light show.

porotě semifinále a finále ČESKO ZPÍVÁ 2016 zasedli mimo jiné hudební producent a manažer Milan Herman, zpěvák Jan Bendig, zpěvačka a patronka soutěže Kamila Nývltová, zpěvačka Michaela Gemrotová, zpěvák Josef Vágner, textařka a hlasová poradkyně Petra Cvrkalová, aranžér a dirigent Rudolf Koudelka, jednatel společnosti Talentida.com Jaromír Špaček, zpěvák Bohouš Josef, zpěvačka a moderátorka Lucy Junk, zpěvák a herec Zdeněk Podhůrský, místostarostka Města Trutnov Ing. Hana Horynová, poslankyně Parlamentu ČR Mgr. Soňa Marková, ředitelka HOTELU PATRIA TRUTNOV Hana Mládková, odborný zástupce české tiskové a informační agentury ČTK Roman Jireš, šéfredaktorka VLTAVA-LABE-PRESS a Krkonošského deníku Jana Mudrová, režisér Tomáš Magnusek, ředitel filharmonie HK Václav Derner, členka Rady Královéhradeckého kraje Mgr. Táňa Šormová, zpěvák a umělecký ředitel společnosti TalentStudio Omer Shimon Tal a ředitelka soutěže Iveta Nývltová.

Mezi letošní zajímavé novinky patřilo například to, že finalisté v kategorii 15 – 26 let zpívali s živým hudebním doprovodem. Na klavír je provázel klavírista a korepetitor soutěží X Factor a SuperStar, pedagog Vlastimil Bičík. Naopak již velmi příjemnou tradicí je osobní záštita starosty Města Trutnova Mgr. Ivana Adamce, kterého svou přítomností zastoupila místostarostka Trutnova, Ing. Hana Horynová. „Jeden z hlavních významů pěveckých soutěží, jako je ČESKO ZPÍVÁ, je podle mě to, že děti něco smysluplného dělají. Mají možnost dávat radost svým zpěvem a mají nějaký cíl, směřování…,“ říká patronka soutěže, zpěvačka Kamila Nývltová, a dodává: „Letošní jubilejní ročník soutěže byl skvělý, moc jsem si ho užila, blahopřeju všem talentovaným zpěvákům, kteří se dostali až do semifinále, a držím jim palce v jejich další hudební kariéře.“

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama