reklama

Slavný komik Bill Bailey – Manny z Black Books – se vrací do Prahy!

reklama

Skvělý britský herec a stand-up komik, Bill Bailey, se na podzim, v rámci evropského turné, chystá do České republiky. Muž, kterého tuzemští diváci znají hlavně jako svérázného pomocníka v knihkupectví Mannyho z legendárního sitcomu Black Books, vystoupí 26. září se svojí novou show Limboland ve velkém sále pražské Lucerny.

Bill přijede ve vrcholné formě, má za sebou vyprodaná představení v Singapuru či Hong Kongu a turné po Austrálii a Novém Zélandu. Show pohotového a vtipného komika, který se i na „těžké“ věci života umí podívat s ironií a patřičným nadhledem, se po celém světě setkává s nadšenými reakcemi publika i příznivým ohlasem kritiky. Představení je v angličtině, bez tlumočníka.  Hlavní myšlenkou projektu Limboland je střet mezi tím, jak si představujeme svoje životy, a realitou, která nás nechá rychle vystřízlivět a přidá ještě pár kopanců navrch. Svět nám prostě nechce plnit naše očekávání a nechá nás stále hledat pravou podstatu štěstí. Bill nedá publiku vydechnout, když mu kromě mluveného slova servíruje také hudební vložky – od protest songu přes srdcervoucí country až po nejpomalejší verzi písně Happy Birthday, jakou jste kdy slyšeli. Připravte si bránice, protože Bill patří k tomu nejlepšímu, co současná scéna stand up komedie nabízí!

V roce 2014 Bailey svou show Qualmpeddler nadchl vyprodaný sál pražského divadla Hybernia. Během své tehdejší návštěvy vysvětlil, proč v posledních letech dává stand-up přednost před svými dalšími profesními aktivitami: „Stand-up je pro mě větší zábava, protože to zahrnuje všechno, všechny prvky vystoupení. Je tam hraní, skeče, přízvuky, hudba, mluvím k publiku. Jsou to všechny věci, které dělám rád, v jednom.“

Bill Bailey je držitelem ceny British Comedy Award. Kromě sitcomu Black Books, hrál v seriálu BBC1 Jonathan Creek, ve vánočním speciálu Doctor Who, v dramatu Skins a má za sebou řadu různorodých televizních aktivit. Dlouhodobě podporuje charitativní organizace (International Animal Rescue, The Sumatran Orangutan Soceity, Bowel Cancer UK a další). Má čestný doktorát z australské univerzity Sunshine Coast v Queenslandu za významný přínos k zlepšování životního prostředí na planetě.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama