reklama

Knižní novinka: Poslouchej své břicho! Proč jsou pro nás tak důležité mikroorganismy?

reklama

Alergie, astma, obezita, akné – to je jen pár neduhů, které mohou vzniknout a zároveň být vyléčeny organismy žijícími v našem těle. V knize Poslouchej své břicho se novátorský vědec Rob Knight spojil se známým novinářem Brendanem Buhlerem, aby čtenářům vysvětlili – s humorem a na názorných příkladech – proč jsou informace o mikroorganismech v našem těle tak důležité.

Zdraví, nálady, spánkový režim, stravovací návyky, dokonce i to, s jakou pravděpodobností nás poštípou komáři – to vše mohou odhalit maličtí tvorové žijící v našem nitru. Autoři této knihy nabízejí jedinečný a překvapivý pohled do nitra lidského organismu, díky němuž může každý pochopit jak zlepšit svůj zdravotní stav.

Rob Knight je průkopníkem studia lidského mikrobiomu, tedy kultury drobných jednobuněčných organismů, kteří žijí uvnitř našeho těla a mají ohromný vliv na naše zdraví. „Nejenže je mikrobů, jednobuněčných organismů mnohem víc, než jsme si mysleli, a osidlují v enormních kvantech všechny kouty a skuliny těla, ale jsou též mnohem důležitější, než jsme si dovedli představit, a hrají roli téměř ve všech aspektech zdraví a mají vliv dokonce i na utváření osobnosti,” říká Rob Knight.

Kniha Poslouchej své břicho vychází v nakladatelství NOXI v sérii TED knihy. Jak už název napovídá, tyto knihy navazují na zmíněné TED přednášky. Osmnáctiminutové příspěvky mohou vyvolat zájem o téma, ale při většině z nich chce jít posluchač ještě dále a vyslechnout si příběh celý. Proto vznikla tato knižní řada. TED Knihy jsou dost dlouhé na to, abyste objevili silné a nové myšlenky, ale tak krátké, aby se daly přečíst na jedno posezení.

Od září 2014 vychází v této řadě zajímavé a inovativní tituly, věnující se tématům od architektury, byznysu přes vesmírnou turistiku či lásku – edice je tedy vhodná po každého, kdo se rád dozví něco nového. V nakladatelství NOXI vyšly v roce 2016 tyto TED Knihy: Syn teroristy (Zak Ebrahim), Umění ticha (Pico Iyer), Matematika lásky Hannah Fry) a Budoucnost architektury ve 100 budovách (Marc Kushner).

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama