reklama

Kulturní tip: Portrait Parlé a Paradiso v podání 420PEOPLE poprvé v nové sezóně na Jatkách78

reklama

Portrait Parlé a Paradiso, choreografie zakladatelů a hlavních protagonistů špičkového tanečního souboru 420PEOPLE Nataši Novotné a Václava Kuneše, se 3. října v 19:30 poprvé v nové sezóně vracejí na scénu Jatek78. Další repríza úspěšného představení následuje 24. listopadu.

Portrait Parlé je taneční úvahou na věčné téma křehké hranice mezi iluzí a realitou. Za doprovodu hudby Dana Bárty přetvoří Nataša Novotná jeviště i foyer Jatek78 ve vybájené prostředí, ve kterém je řeč z podstaty eliminována jako nejnedokonalejší komunikační prostředek. Vypovídá jen okolní obraz, situace, vjem, symbol, úhel pohledu nebo síla jedince či skupiny. Paradiso Václava Kuneše je završením volné trilogie inspirované texty Dante Alighieriho, kterou 420PEOPLE započali spoluprací s triem Nebeský – Trmíková – Prachař na inscenaci Peklo – Dantovské variace.

420PEOPLE k choreografii Paradiso uvádějí: Radost, která nás nutí zpívat a tančit. Radost, která nás přesvědčí, že to všechno umíme. Třeba tak jak Elvis. I ta jedna vteřina, kdy se spojí hvězdy a celý vesmír nám stojí za to žít. Ráj ani Peklo není místo, ale stav duše. A stav duše říká: zpívat a tančit. Jako Elvis: „A little less conversation, a little more action please.“

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama