reklama

Konec otravnému žehlení: vyberte si žehličku, která vám nejlépe sedne

reklama

Zaručeným receptem na kvalitně a rychle vyžehlené prádlo je dokonalá žehlička. Vyberte si přesně takovou, která vám bude nejvíce vyhovovat. Žehlíte hory prádla, chcete mít práci rychle za sebou nebo vám nejvíce záleží na ceně? Mezi moderními žehličkami, maxi žehličkami a parními generátory si stoprocentně najdete svého favorita.  

Žehlíte velké objemy prádla pro celou rodinu nebo do práce a chcete ušetřit čas a námahu? Parní generátor Tefal šetří polovinu času: vytvoří takový tlak a sílu páry, že proniká skrz prádlo. Páry je až 6x více oproti klasickým žehličkám. Při žehlení stačí po oblečení přejet jen jedenkrát a výsledek je dokonalý. Můžete žehlit i více vrstev najednou a prádlo zůstává vyžehlené déle. Navíc je žehlička parního generátoru mnohem lehčí než běžná žehlička, protože voda není v žehličce, ale v externím generátoru.

Jak správný parní generátor vypadá?

Parní generátor je složený z žehličky a externího generátoru páry s nádržkou na vodu. Pára se tvoří už v bojleru, který funguje jako „tlakový hrnec“. Pravý parní generátor poznáte tak, že je parní hadice při žehlení teplá, protože jí prochází pára. V obchodech nehledejte obrovské přístroje: značka Tefal nabízí kompaktní a přitom maximálně účinné generátory.

5 věcí, které si pohlídejte při nákupu parního generátoru

  • Kombinace nastavení teploty pro různé tkaniny: čím více nastavení parní generátor má, tím máte větší jistotu, že výsledek bude podle vašich představ. Systém musí fungovat intuitivně. Parní generátory Tefal mají kontrolní panel, kde pouhým jedním stiskem zvolíte druh prádla a přístroj se sám díky revolučnímu systému Tefal Smart Technology Auto Control postará o zbytek.
  • Odvápňování pro dlouhou životnost a dlouhotrvající vysoký výkon: do parních generátorů se dnes již běžně používá voda z kohoutku. To s sebou nese riziko usazování vodního kamene a nutnost odvápňování: většina parních generátorů Tefal proto má zabudovaný nový patentovaný systém odvápňování Anti-Calc kolektor s 2x větší účinností.
  • Žehlící plocha: musí být dokonale kluzná, jinak bude žehlení příliš namáhavé. Značka Tefal vypilovala samočisticí patentovanou žehlicí plochu Gliss Protect Autoclean s paladiem. Aktivní povrch se během žehlení nepřetržité katalyticky čistí a automaticky odstraňuje mikrovlákna.
  • Možnost doplňování vody i během žehlení: pokud často žehlíte déle než 45 minut v kuse, vyplatí se mít parní generátor, kde můžete doplňovat nádobku během žehlení. Tefal nabízí rychlonahřívací parní generátory i v kategorii cenově dostupných a kompaktních modelů.
  • Praktické uskladnění: zkontrolujte si, jak je řešeno upevnění přívodní hadice na páru a elektrické šňůry. Chytré integrované řešení usnadní manipulaci a ukládání přístroje. Skvělou vychytávkou je automatické navíjení elektrické šňůry, na které jsme si už dávno zvykli u vysavačů.

Jste nerozhodní? Vyzkoušejte maxi žehličku

Pokud žehlíte velké objemy prádla a nechcete ztrácet čas doplňováním vody v průběhu žehlení, vyzkoušejte maxi žehličku. Má velkou externí vodní nádržku, přívodní hadicí jde potom voda do žehličky a pára se tvoří zahřátím přes žehlicí plochu. Během žehlení nemusíte doplňovat vodu, protože nádržka je 6x větší než u klasické žehličky. Žehlička je lehká, protože voda je v externí nádobce. Maxi žehlička Tefal Purely and Simply garantuje perfektně čisté prádlo díky výkonnému kazetového filtru Anti-Calc Pure, který zbavuje vodu usazenin vodního kamene a chrání nejen prádlo, ale také významně prodlužuje životnost samotné žehličce. Odvápňovací kazety jsou již součástí balení maxi žehličky.

 

Toužíte po dostupné klasice? Vyberte si napařovací žehličku… nebo sáhněte rovnou po bezdrátové

Pro pohodlné a cenově dostupné žehlení pro každého se výborně hodí známá klasika: napařovací žehlička. Ani tady se ale inovace nezastavily: oblíbené jsou žehličky bezdrátové. Jejich hlavní výhodou je snadná manipulace. Odpadají všechny starosti se šňůrou, omylem pomačkané prádlo, či příliš krátká šňůra. Můžete žehlit ze všech stran bez omezení. Pokud se rozhodnete pro bezdrátovou žehličku, pohlídejte si vysoký výkon a délku jednoho nabití. Vyzkoušejte Tefal Freemove, první výkonnou bezšňůrovou žehličku od Tefalu: garantuje stejně kvalitní výsledky jako běžné žehličky se šňůrou a disponuje rychlonabíjecí základnou.

5 věcí, které vaše nová žehlička musí mít

Sledujte stejné parametry, jako při výběru parního generátoru, ale navíc si pohlídejte i pár dalších věcí:

  • Jednoduché nastavení: přednastavené programy, jako je například Autosteam Control od Tefalu, kombinující správný výstup páry a teploty a ušetří čas s nastavováním. S nimi máte jistotu, že skvěle vyžehlíte a prádlo neponičíte.
  • Výstup páry a vysoký výkon: vysoký parní ráz koncentrovaný ve špičce žehličky, který u Tefalu dosahuje až 210 g/min a vysoký výstup variabilní páry (až 50 g/min) vám podstatně urychlí práci. S tím jde ruku v ruce i vysoký příkon kolem 2600 W.
  • Ovládání šňůry: pokud si rovnou nepořídíte bezdrátovou žehličku, pohlídejte si ergonomické připojení kabelu. Velmi praktický je systém Easy cord s otočným kloubem přívodní šňůry.
  • Anti Drip: systém proti odkapávání vody zabraňuje nechtěnému potřísnění žehleného prádla.
  • Automatické vypnutí: pokud zapomenete žehličku ve vodorovné poloze, zabudovaný senzor pohybu ji vypne po 30 sekundách nečinnosti. Pokud ji necháte odloženou na patě, automaticky se vypne za 8 minut.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama