reklama

Nová krimi HORKÁ PŮDA Thomase Engera vám garantuje bezesné noci. Vychází v těchto dnech.

reklama

Nejvýraznějšímu talentu současné norské detektivní literatury Thomasovi Engerovi , který v dubnu loňského roku navštívil Prahu, vychází v nakladatelství MOBA pod názvem Horká půda čtvrtý díl krimi série v hlavní roli s novinářem Henningem Juulem.

Už od prvního dílu se Thomasu Engerovi podařilo získat si obrovskou čtenářskou obec po celém světě. Vždyť práva na jeho knihy s Henningem Juulem se prodala do 26 zemí, mj. do USA, Japonska, Francie, Německa či Velké Británie. Na základě první (částečně i druhé) knihy se začne během příštího roku točit televizní série. Stejně jako všechny předchozí knihy i Horkou půdu do češtiny přeložila skvělá Alice Týnská.

Malá ochutnávka

Hluboko ve švédských lesích je v době podzimních honů zastřelen starý muž. Nejednalo se však o náhodný výstřel. Matka malého chlapce Hedda Hellbergová měla odjet na tři týdny do Itálie, aby se tam vzpamatovala ze smrti svého otce. Do hotelu ale nedorazí, veškeré její stopy končí na osloském letišti Gardermoen. Novinářka Nora Klemetsenová se s Hedou znala, v době studií spolu bydlely, a osobně se o její případ zajímá, protože nemůže uvěřit, že by Hedda jen tak opustila manžela i dítě. Zarážející je i skutečnost, že se Heddino jméno po čase objeví ve spojitosti s vraždou ve Švédsku. Život Henninga Juula se točí pouze kolem jediné věci: najít odpověď na to, kdo zapálil jeho byt, v němž zahynul jeho a Nořin syn Jonas. Stopy, které Henning sleduje, ho zavedou k případu, na kterém pracuje Nora, a zakrátko se oba ocitnou na velmi horké půdě. Někdo je schopný vraždit, aby ochránil své tajemství, tajemství, které sahá do jedné z temných kapitol evropské historie. Kdo stojí za smrtí Henningova syna, se v Horké půdě čtenáři prozatím nedozví, na to si ještě musí počkat do pátého a zároveň posledního dílu série, který však dosud nevyšel ani v Norsku. Nicméně v závěru Horké půdy se začíná poodkrývat, co se vlastně dělo před domem Henninga Juula chvíli před vypuknutím požáru v jeho bytě.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama